ZEYTİNLİK S. ŞENOCAK ORTAOKULU TARİHÇESİ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Okulumuz eğitim öğretime 1928 yılında başlamıştır.

1965 yılında dört derslikli B blok, 2005 yılında da dokuz derslikli C blok hizmete açılmıştır.2005 yılına kadar beş dersliği ile hizmet veren bir okul iken 2005 yılında anasınıfı ile birlikte on dört dersliğiyle Zeytinlik İlköğretim Okulu olarak eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmiştir.

2012-2013 eğitim döneminde 4+4+4 eğitim sistemine geçişle birlikte A ve B bloklar ilkokul, C Blok  ortaokul olarak tek müdürlük altında hizmete devam etmiştir.

2016 yılında ise iki müdürlük olarak bahçeleri ortak Zeytinlik Sabahattin ŞENOCAK İlkokulu ve Zeytinlik Sabahattin ŞENOCAK Ortaokulu olarak adlandırılmıştır.

Okulumuz adını İzmir’ in önde gelen sanayicilerinden olan Sabahattin ŞENOCAK’tan almıştır.

Taşımalı eğitim yapan okulumuza Günlüce, Bayırlı, Oğuzlar, Dolaylar, Çağlayan, Çobanlar, Ardıcak, Mursallı Mahallelerinden ve Boğaz Yaylası’ndan 48öğrenci taşınmaktadır. Taşımalı gelen öğrencilere öğle yemeği verilmektedir.

Okulumuzda 15 bilgisayarlı Bilişim Teknolojileri sınıfı mevcuttur. Dersliklerimizde internet erişimi olan akıllı tahta ile eğitim imkânımız vardır.

Akademik eğitim yanında,Reversi,mangala, satranç, kulemi, 5 nokta, küre, abbolone, block me, tactix, go, honou kuleleri, koridor, 9 taş oyunu, skippity, hedef 5 dallarındaki Akıl Oyunlarımız ile öğrencilerimiz hem teneffüslerde hem de öğle aralarında daha verimli zaman geçirmekle birlikte turnuvalara da hazırlanmaktadır.

Öğrencilerimize basketbol, voleybol, hentbol, badminton, masa tenisi ve mini futbol alanları ile değişik spor imkanları sunulmaktadır.

ZEYTİNLİK S. ŞENOCAK ORTAOKULU

ZEYTİNLİK S. ŞENOCAK ORTAOKULU TARİHÇESİ

Yorumlar kapalı.