ZEKA OYUNLARI DENİNCE ÇAYLI

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çaylı İlk ve Ortaokulu olarak eğitimimizde en önem verdiğimiz aktivitelerden birisi de zeka oyunlarıdır.

Akıl ve zeka oyunları; çocukların strateji geliştirme, planlama, mantık yürütme, konsantrasyon, hafıza ve bellek alanlarında gelişimini sağlar.

Bu bağlamda biz de ilkokuldan itibaren zeka oyunları egzersizleri açarak destek olmaktayız. Bunun için bir zeka oyunları sınıfı oluşturduk. Ortaokulda da bu temelin üzerinden devam etmekteyiz.

Çaylı Ortaokulu bünyesinde devam eden akıl zekâ oyunları eğitimi, çocukların zihinsel becerilerini geliştirmeye devam ediyor.
Çocukların zihinsel becerilerini geliştirmek, problem çözme becerilerini güçlendirmek ve özgüvenlerini artırmak amacıyla düzenlenen eğitim, ortaokul düzeyinde her kademeden katılımcıya açık.

 

Eğitim kapsamında satranç, mangala, pentago, reversi, kulami, küre gibi çeşitli akıl-zekâ oyunları öğretiliyor.
Okul öğretmenleri tarafından verilen oyunlar, çocukların dikkat, hafıza, planlama, problem çözme, mantık yürütme gibi becerilerini geliştirmeye yardımcı oluyor.

 

Daha önceki yıllarda ilçede yapılan yarışmalarda ilkokul ve ortaokul olarak madalyaların birçoğunu okul takımlarımız kazanmıştır. İldeki yarışmalarda da ilçemizi defalarca temsil ettik. İlçemizde zeka oyunları deyince okulumuz akla gelir.

 

Nisan ayında yapılacak olan akıl ve zeka oyunları turnuvasına hazırlık amaçlı yapılan okul içi turnuvada pentago oyununda Mehmet ŞEN,  reversi oyununda Gülsena TURAN, mangala oyununda Egemen Kuzey ARACI, kulami oyununda Emine ÖNDER 1.olmuştur. Kendilerini tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

 

Çaylı Ortaokulu

ZEKA OYUNLARI DENİNCE ÇAYLI

Yorumlar kapalı.