Yunanistan itiyor, Türkiye’ye kalıyor!

22 Ağustos gecesi Ege Denizi'nin açıklarında yüzden fazla düzensiz göçmen bulundu.

Yunanistan itiyor, Türkiye'ye kalıyor!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Avrupa’ya ulaşma hayaliyle Ege Denizi üzerinden Yunanistan’a kaçmaya çalışan düzensiz göçmenler, Yunanistan unsurları tarafından geri itildikten sonra Türkiye’nin Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından kurtarılıyor.

İçişleri Bakanlığı’na bağlı Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın internet sitesinden yapılan duyurulara göre 22 Ağustos gecesinde saat 02.50’de Aydın’ın Kuşadası ilçesinin açıklarında bir sahil güvenlik botu, bir mülteci botunun içerisindeki 37 düzensiz göçmeni yakaladı.

06.00’da Aydın’ın bu sefer Didim ilçesi açıklarında bir sahil güvenlik gemisi, Yunanistan tarafından Türkiye’ye geri itilen bir bottaki 28 düzensiz göçmeni kurtardı.

07.20’de yine Kuşadası’nın açıklarındaki bir mülteci botunun içerisinde bulunan 39 düzensiz göçmen, yine Yunanistan tarafından geri itilmesinin ardından sahil güvenlik botu tarafından kurtarıldı.

12.20’de ise bu sefer İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında bir göçmen botu tespit edildi. Sahil güvenlik botu tarafından durdurulan göçmen botunun içindeki 15 düzensiz göçmen kıyıya çıkarıldı.

Haber merkezi

Yunanistan itiyor, Türkiye’ye kalıyor!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Avatar
    Editör 24 Ağustos 2023, 17:04

    Cevapla