YİNE YENİDEN ETWINNING OKULUYUZ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ödemiş Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bu yılda Avrupa eTwinning okulları arasında yer almayı başardı. 2019 yılından itibaren okul bünyesinde yapılan Uluslararası eTwinning projelerine her yıl yenileri ile devam eden okulumuz sadece Avrupa’da başarılı projeler yürüten okullara verilen “eTwinning School” etiketini bu yıl da aldı.

Okulumuzda 2019-2020  yılında pek çok farklı Avrupa ülkesi ile birlikte yürütülen ‘I DiscoverMyself in Vocabulary’, ‘A word is A World’ ve ‘’Değerlerim Beni Yansıtır’, 2020-2021 yılında ‘TheMuseum of BrokenHeart’ ,‘Tales as Tall as Trees’ ve ‘Yöresel Lezzetler Buluşuyor’

2021-2022 yılında ‘DisconnectionWanted’ ve ‘Seeds of Knowledge’, 2022-2023 yılında ‘eTwinning Bridge BetweenCountries’ adlı projeler başarıyla  tamamlanmıştır.

Bu yıl da öğrencilerimiz ile birlikte İspanya, Ürdün, Gürcistan, Romanya ve İtalya ile ortak olarak yürütülen ‘A wellBeingJourneyIntheFootsteps of Values’ adlı proje, İtalya Yunanistan, Romanya ve İspanya ile ortak yürütülen ‘SpiceUp’ ve Romanya Türkiye ortaklı ‘IntheLight of Art andHistoryMuseumEnchantment’adlı projeler yürütülmektedir.

eTwinning projeleri sayesinde öğrenciler yabancı ülkelerdeki öğrencilerle iletişim kurup faaliyetler yürütmektedir. Bu sayede öğrenciler dil becerilerini geliştirme, dijital öğrenme araçlarıyla akademik ve sosyal becerilerini arttırma ve kültürlararasıdialog kazanımları elde etmiştir. Öğrencilerden Kıymet TOK “bu proje İngilizcemi geliştirmekte bana çok yardımcı oldu. Kendimi ifade etme, problem çözme ve grup çalışmasında bana çok şey kattı” ifadesini kullandı.

 

Zübeyde Hanım Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi

YİNE YENİDEN ETWINNING OKULUYUZ

Yorumlar kapalı.