“Yeniden ilk ikide olacağız”

“Yeniden ilk ikide olacağız”
Bu haber 13 Ocak 2021 - 19:44 'de eklendi

“Yeniden ilk ikide olacağız”

Altınordulu futbolcu Hüsamettin Yener, TFF 1. Lig’in ikinci devresine iyi bir başlangıç yaparak ilk iki sırada yer almak istediklerini bildirdi. Hüsamettin, kulübün internet sitesinde yer alan açıklamasında Altınordu’nun organizasyon yapısı, sistemi ve felsefesi ile eşi benzeri olmayan bir kulüp olduğunu, bu yapının uyumla birleşince başarının geldiğini aktardı.

Altınordu Futbol Akademisi’nin “değerli bir maden” olduğunu belirten Hüsamettin, şunları kaydetti: “21 kişilik A takım kadromuzda 10 öz kaynak oyuncumuz var. Her maç 11’de en az dört gencimiz forma giyiyor. Aslında biz de onlarla birlikte gelişiyoruz. Altınordu Futbol Akademisi, hem yarışmacı hem yetiştirici kulvarda olmamızı sağlıyor. Çağlar Söyüncü, Cengiz Ünder, Ravil Tagir ve Berke Özer gibi dünya futboluna armağan edeceğimiz daha çok genç var.

İlk yarıda liderliğe yükseldikten sonra üst üste yaşanan sakatlıklar ve Kovid-19 vaka sayısının artması nedeniyle şanssız maçlar kaybettik. İlk altının iki, liderin ise yedi puan gerisindeyiz. Devreyi hedefimizin sadece iki puan altında ve TFF 1. Lig dönemimizin en yüksek puanı ile tamamladık. İlk önceliğimiz play off ancak iyi bir başlangıçla yeniden ilk ikinin içinde olacağımıza inanıyoruz.”

İki ayrılık daha

Öte yandan Altınordu’da ön libero Birhan Vatansever ve orta saha oyuncusu Hüseyin Altuğ Taş’la yollar ayrıldı. İki futbolcunun sezonun ikinci yarısında kırmızı lacivertlilerin 2. Lig’de yer alan hazırlayıcı takımı Niğde Anadolu FK’da görev alacağı öğrenildi. Birhan ve Hüseyin Altuğ, kümede kalma mücadelesi veren Niğde’nin başarısı için ter dökecek.

İlk yarıda kiralandığı Niğde ekibinde bir maça çıktıktan sonra Altınordu’ya dönen Birhan, İzmir temsilcisinde ligde üç, kupada iki karşılaşmada görev aldı. Sezon başında Niğde’den transfer edilen Hüseyin Altuğ ise Altınordu formasıyla dört lig, üç kupa mücadelesine çıktı. Altınordu, böylece Oğuzhan, Alper, Muhammed ve Ertuğrul ile birlikte toplam altı oyuncuyla yollarını ayırmış oldu.

Haber Merkezi