YENİCEKÖY ORTAOKULU ÇANAKKALE ZAFERİ İÇİN KODLUYOR

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milletin birlik ve beraberlik içinde verdiği şanlı mücadeleyi anlatan Çanakkale Zaferi, insanlık tarihinde benzerine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır. 18 Mart 1915 tarihinde dönemin en büyük donanmalarına karşı zafer kazanılmıştır. Savaş, İtilaf Devletleri’nin Anadolu’yu ele geçirmek istemeleriyle başlamıştır. Savaş sırasında İtilaf ve İttifak Devletleri ciddi kayıplar vermiş, Türk halkı düşmanların geçmesine son dakikaya kadar var gücüyle engel olmuştur.

Tarihte en önemli zaferlerden biri olan Çanakkale Zaferi, kahraman Türk ordusunun Çanakkale Cephesi’nde verdiği mücadeleyi gösterir. Türk tarihi başta olmak üzere bütün dünya tarihini etkileyen bu zafer, dünya ülkelerindeki güç dengelerini değiştirmiş ve yeniden belirlemiştir. Çanakkale Cephesi; Anadolu halkına umut, azim ve kararlılık aşılamış, Kurtuluş Savaşı meşalesinin yeniden yanmasını sağlamıştır.

Biz de Yeniceköy Ortaokulu olarak 18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri kapsamında 7/ASınıfı  öğrencilerimiz ile günün anlam ve önemine uygun kodlama etkinliği gerçekleştirdik.

Yeniceköy Ortaokulu

YENİCEKÖY ORTAOKULU ÇANAKKALE ZAFERİ İÇİN KODLUYOR

Yorumlar kapalı.