YAZARLAR ÖĞRENCİLERDE CANLANIYOR

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk Dili ve Edebiyatı derslerinde işlenen yazarları öğrencilere sevdirmek ve daha iyi tanıtmak amacıyla “Yazarlar Öğrencilerde Canlanıyor” adlı etkinlik düzenlenmiştir.

Kitap okumanın öneminin giderek arttığı yeni eğitim sistemine öğrencilerin ayak uydurması için içlerinde yazarlara olan ilginin uyanması gerekmektedir. Onların hayat öyküsü ve yazarlık maceralarını öğrenmek, kültürümüzle bağlarımızı kuvvetlendirdiği gibi gençlerde okumaya karşı ilgiyi de pekiştirmektedir.

Bu bağlamda edebiyatımızın ünlü isimlerinden “Merdiven” şiiriyle Ahmet Haşim, “Demir olsam çürürdüm, toprak oldum da dayandım.” diyen Yaşar Kemal, “Milli Mücadelenin Kalemi” Halide Edip Adıvar, “Kürk Mantolu Madonna”sıyla Sabahattin Ali ve yakın zamanda aramızdan ayrılan Füruzan; öğrencilerimiz tarafından canlandırılmıştır. Hem görev alan öğrenciler yapılan etkinlikle eğlenerek öğrenmiş hem de sanatçılarımız saygıyla anılmıştır.

Etkinlik kapsamında çekilen fotoğraflar ve yazarlarımızın edebiyatımıza damga vurmuş sözleri okul panosunda sergilenerek tüm öğrencilerimize ulaşması sağlanmıştır.

Prof. Dr Muzaffer Kula Lisesi

YAZARLAR ÖĞRENCİLERDE CANLANIYOR

Yorumlar kapalı.