1. Haberler
  2. Gündem
  3. YARINDAN ÇOK ENDİŞELİYİZ

YARINDAN ÇOK ENDİŞELİYİZ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Emekli maaşına yapılan zamlar yeterli gelmediği için emekli vatandaşların gözü yapılacak olan ek zamlarda. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısının ardından emeklilere yüzde 5 ek zam daha yapılacağını en düşük emekli maaşının “10 bin lira” olduğunu açıkladı. Bir emekli vatandaş bu durum ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu:

“Bu yapılan zamdan sonra emekli maaşını milletvekillerine verelim de bir hafta geçinebiliyorlar mı görelim. Bir hafta yeterse, ömür boyu maaşımı onlara hediye edeceğim.

Kendilerinden başka bir şey düşünmezler. Zaten emeklileri yok sayıyorlar.

Seçim değil artık bu, geçim oldu. “Beni geçindirin” oldu. Bir memlekette anayasa, kanun yoksa hiçbir şey yoktur.

YARINDAN ÇOK ENDİŞELİYİZ

Anayasayı tanımayan insanlar kalkmış anayasa yapacağım diyor. Kendin uymuyorsun kanunlara, sen anayasa yapsan ne olur? Yarından çok endişeliyiz. Bu düzen bir şekilde değişecek. Kimsenin garantisi yok bu memlekette artık. “Herkes terörist, herkesi atın içeri”.

ERKEN SEÇİM OLABİLİR

Yerel seçimlerde muhalefet bir şeyler yapabilirse, durum böyle giderse erken seçim olabilir. Ama seçimin güvenliği konusunda da şüpheliyiz.

BUNLARI GÜLEREK DEĞİL AĞLAYARAK ANLATMAMIZ LAZIM

Enflasyon düştü, her şey düştü, sudan ucuz. Bizden, bir bardak sudan vergi alıyorsun ama zenginleri vergiden muaf ediyorsun. Olmuş bir ev kirası 10 bin lira bir maaş 10 bin lira! Bunları gülerek değil, ağlayarak anlatmamız lazım.

Bu paraların hepsi, milletvekillerimize lazım, günde 10 defa ekmek yiyorlar. Emekli, ayda bir kere yese yeterli olur. Bizi insan yerine koymuyorlar ki. İnsan yerine koysalar maaşlarda bir iyileştirme yaparlar.

Onların yanında mağarada yaşayan bir hayvandan farkımız yok. Emekliler onların sırtlarında bir kambur. Onlar bizi öyle görüyor.

Asgari ücret nedir? İnsanın bir ay ölmeden yaşayacağı para. Bari onu verin! Eli kaldır, indir 230 bin maaş, koy cebine ye, bir de halkla alay edip bu maaş bize yetmiyor diyorsunuz.

At izi, it izine karıştı. Sonumuz hayırlı olsun.”

 

Haber Merkezi

YARINDAN ÇOK ENDİŞELİYİZ
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.