YARIM KALMIŞ ÇALIŞMALARIN SIKINTISINI YAŞIYORUZ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, dün yağan sağanak yağış sonrası Ödemiş’in birçok noktasında yaşanan taşkınlar, göl olan yollar hakkında akşam saatlerinde Yeniköy’de bir açıklama yaptı:

“Yeniköy’deyiz. Günü kuvvetli sağanak yağmurun etkisinde geçiren ilçemizde bugün taşkın yaşanan bölgelerde Ödemiş Belediyesi ekiplerimiz İzmir Büyükşehir Belediyesi ile koordineli şekilde sahada. Yine de yıllardır Hükümet’ten tamamlamasını beklediğimiz Ödemiş-İzmir Bölünmüş Yol Projesi, bir türlü genişletilip yükseltilemeyen Ovakent-Ödemiş yolu ve arazi toplulaştırması ve açılamayan tahliye kanalları gibi yarım kalmış çalışmaların sıkıntısını, yağmur suyu gidecek yer bulamayınca hepimiz yaşıyoruz. Üreticimizin evini, hayvan damını, bahçesini su basıyor, Karayolunda can güvenliği tehlikeye düşüyor.

Ovamızda yaşanan tüm bu sıkıntıların çözümünde bir an önce toplulaştırmanın bitirilmesi, derelerin ıslahı ve genişletilmesi çalışmalarında özellikle DSİ Genel Müdürlüğü ve İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Dereler Şube Müdürlüğü ile birlikte çalışmak için biz de her zaman yanlarında olacağız. Dilerim yerel çalışmaları birlikte başarabiliriz. Niye olmasın?

Hem taşkın sularının tahliyesi hem de yaşanabilecek sıkıntılara karşı kanalların açık tutulması için var gücümüzle sahadayız. Geçmiş olsun dileklerimi sunuyor vatandaşlarımız için sahada olan tüm ekiplerimize kolaylıklar diliyorum.”

Haber Merkezi

YARIM KALMIŞ ÇALIŞMALARIN SIKINTISINI YAŞIYORUZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir