1. Haberler
  2. Dünya
  3. Wagner’e ait uçak kaza yaptı: 140 ölü

Wagner’e ait uçak kaza yaptı: 140 ölü

Rus paralı asker şirketi Wagner'in askerlerini taşıyan uçak kaza yaptı.

Wagner'e ait uçak kaza yaptı: 140 ölü
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir zamanlar Putin’in sağ koluyken geçtiğimiz aylarda Moskova hükümetini devirmeye çalışan, başaramayınca Belarus’a sığınan ve ardından uçağının düşmesiyle hayatını kaybeden Yevgeni Prigozhin’in paralı asker şirketi Wagner’e ait bir uçak, Mali’de kaza yaptı. Önce pistten çıkan uçak ardından alev aldı.

Mali ve Wagner askerlerini taşıyan uçakta 140 kişi hayatını kaybetti. Olay anına ilişkin görüntüler ise dün yayınlandı. Görüntülerde, inişi sonrası pistte ilerlemeye devam eden uçak, kalan pist uzunluğunda durmayı başaramadı ve çevre yolunu geçerek setten düştü. Düştükten sonra alev alan uçakta ölenler arasında bir Rus pilotun da olduğu belirtildi. Kazanın uçağın yakıt deposundaki bir arızadan kaynaklanmış olabileceği belirtilirken, olaya ilişkin soruşturma başlatıldı.

Mali’de bulunan Gao havaalanı Malili askerler, Wagner paralı askerleri ve BM istikrar misyonu askeri personeli tarafından kullanılıyor. Uçağın daha önce Wagner Grubuna ait olduğu ve kazadan yaklaşık bir hafta önce Hava Kuvvetlerine teslim edildiği biliniyor.

İHA

Wagner’e ait uçak kaza yaptı: 140 ölü

Yorumlar kapalı.