VATANDAŞIN ASGARİ ÜCRET İSYANI

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2024 yılı asgari ücret zammı üzerine, köprüden akaryakıta neredeyse her şeyin zamlandığı bu dönemde vatandaşlara asgari ücrete gelen zammı sorduk. Bu konuya öfkeli bir vatandaş şu ifadeleri kullandı:

“O, 2 TL memleket kurtarıyor. 17 bin, 2 lirası da var. O, 2 lira için memleketi kurtaranlar kurtarıyor, yiyenler, yiyor. Olan her zamanki gibi çalışana, hep alt seviyede durana oluyor. 2 lira kurtarıyor da 17 bin kurtarmıyor mu? Tabii ki kurtarıyor, tezgaha bakıyorsun, 3 tane mandalina koyuyorlar 20 TL, kasaba gidiyorsunuz, 1 kg et 400-450 lira. Ne yapalım hiçbir şey yemeyelim mi, çocuğumuza bakmayalım mı?

Bugüne kadar yaşanan, yapılan ve arkasında durulan hiçbir söz yok. Ödemiş için konuşuyorum, benim yaşımdaki gençler için, azıcık insaf edin şu ücreti değerlendirirken. Enflasyonu değerlendirirken neden düşük olduğu seviyeler alınıp ta yapılıyor? Neden Ağustos ayında ki enflasyonu kimse umursamıyor?  Bu yıl bir kere zam olacak. Bu parayla bir şekilde yetinmeye çalışacak insanlar, yetmese de idare edecekler ama kimse Temmuz ayında zam almayacağını bilmiyor.

Asgari ücret yılda bir kez zam olacağını baz alırsak bence kimseye yetmez. Hele evi kira olana hiç yetmez. Buradan kiracılara da ev sahiplerine de konuşuyorum. Artık insanlar seni evden çıkarabilmek için şart koşuyor. 6 ay 1 sene sonra verdiğin kirayı beğenmiyor seni evden çıkarmak istiyor.”

Haber Merkezi

VATANDAŞIN ASGARİ ÜCRET İSYANI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

 1. Avatar
  30 Ocak 2024, 16:47

  Puede utilizar un software de gestión para padres para guiar y supervisar el comportamiento de los niños en Internet. Con la ayuda de los siguientes 10 software de administración de padres más inteligentes, puede rastrear el historial de llamadas de su hijo, el historial de navegación, el acceso a contenido peligroso, las aplicaciones que instalan, etc. https://www.xtmove.com/es/free-track-app-for-parents-to-control-kids-phone/

  Cevapla
 2. Avatar
  11 Şubat 2024, 23:26

  Existe – T – Il un moyen de récupérer l’historique des appels supprimés? Ceux qui disposent d’une sauvegarde dans le cloud peuvent utiliser ces fichiers de sauvegarde pour restaurer les enregistrements d’appels de téléphone mobile. https://www.mycellspy.com/fr/tutorials/how-to-recover-deleted-call-history-from-husband-phone/

  Cevapla