ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIKSÜRECİNDE DENEME SINAVLARI

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2023-2024 eğitim-öğretim yılında Ovakent Çok programlı Anadolu Lisesinde 12. sınıfların üniversite sınavlarına yönelik hazırlık süreçlerine katkıda bulunmak, yaşamlarının bundan sonraki bölümünü büyük ölçüde etkileyecek önemli kararları almalarında yardımcı olmak üzere sene başından itibaren okulumuz Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Tayfun KOCAÇOBAN koordinatörlüğünde deneme sınavları süreci başlamış olup devam etmektedir. Deneme sınavları birinci dönemden itibaren iki haftada bir düzenlenecek şekilde planlanmıştır. Bu deneme sınavları AYT-TYT olacak şekilde 12AL ve 12AMP sınıflarına uygulanmaktadır. Denemelerin yapıldığı saatlerde özellikle teneffüslerde ses olmaması ve sınavların sağlıklı bir şekilde devam edilebilmesi için okul idarecileri ve öğretmenler tarafından gerekli önlemler alınmaktadır. Deneme sınavlarının sonuçları öğrenci bazında oluşturulup öğrenciler sonuçlar konusunda bilgilendirilmektedir.

Sürecin kendisi bu şekilde devam ederken bu uygulamanın verimli olup olmadığı ile ilgili geri dönüşleri almak üzere öğrencilerle yapılan fikir alışverişinde öğrencilerin kodlamayı doğru öğrenmek, sınavın ciddiyetinin farkında olmak, sınav stresini ve heyecanını azaltmak, bu hazırlık sürecinde neyi bilip bilmediğimizi ve hangi aşamada olduğumuzu anlamak, eksiklikleri belirleyip bunları gidermek amaçlı yeni planlamalar yapmak, nerde olduğumuzu ve hedeflerimizi yeniden gözden geçirmek, bu yolda emek verdiğimizi bilerek motivasyonumuzu arttırmak, sınav süresini daha verimli değerlendirmek, sınava daha adapte olmak, birbirimizi teşvik etmek noktasında olumlu sonuçlarının olduğuna dair geri dönüşler aldık. Ayrıca öğretmenlerimiz bu sürece destek vermek için son sınıfların derslerini işlerken bu durumlarını göz önünde bulundurarak ilerlemektedir.

Geleceğimizin teminatı olan ve ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacak öğrencilerimize bu yolda azim ve sabır dileyerek yarınlarına dair kurguladıkları hedeflerine ulaşmalarını temenni ediyoruz.

Ödemiş Ovakent Çok Programlı Anadolu Lisesi

ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIKSÜRECİNDE DENEME SINAVLARI

Yorumlar kapalı.