Ülker’e ait ŞOK marketler yılın ilk 6 ayında 1,3 milyar lira kar etti

Türkiye'nin en bilindik zincir marketlerinden olan ŞOK, 2023'ün ilk yarısında 1,3 milyar lira net kar etti.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’nin en bilindik zincir marketleri arasında bulunan ŞOK, yılın ilk 6 ayında %93’lük bir büyüme sergileyerek 1,3 milyar lira net kar etti. Bu büyüme ile beraber ŞOK’un satış gelirleri 45,4 milyar lira oldu.

Türkiye çapında bu marketlerin 10.475 adet mağazası bulunuyor. Mağazada çalışan işçi sayısı da son 5 yılda yaklaşık 20.000 artarak 47.000 yükseldi.

Bu marketlerin CEO’su Uğur Demirel, yaptığı bir açıklamada tüm kadroların yoğun emek sarf ettiğini, sarf edilen emeğin böylesi bir karla taçlandırılmış olmasından mutluluk duyulduğunu belirtti.

Temel motivasyon kaynaklarının ülke ekonomisi ve istihdam sağlama olduğunu belirten Demirel, “Bu hedefle daima daha iyisini yapmaya çalışıyoruz. Şubat ayında deprem felaketinin yaralarını sararken; mağaza açılışlarımıza hız kesmeden devam ettik. Deprem operasyonlarımızı yeniden başlatarak müşterilerimize en hızlı hizmet sunan perakende şirketi olduk. Bu dönemde elde ettiğimiz rakamsal büyüme elbette birincil hedefimiz olan ‘müşteri memnuniyeti’nin de bir sonucu. Son dönemde lansmanını gerçekleştirdiğimiz Win sadakat programımızla müşterilerimizin bütçesine katkıda bulunuyor ve tasarruf etmelerini sağlıyoruz. Hizmetlerimizi çeşitlendirerek ve kampanyalarımızı artırarak müşterilerimizin daima yanında olmaya devam ederken; mağaza ağımızı genişletmeyi ve istihdama katkı sağlamayı da sürdüreceğiz.” dedi.

Marketlerin patronu olan Murat Ülker, Forbes listesine göre Türkiye’deki en zengin 2. insan olarak İbrahim Erdemoğlu’nu takip ediyor. Ülker, 2020, 2021 ve 2022 yılında ise listenin zirvesinde bulunuyordu.

Haber merkezi

Ülker’e ait ŞOK marketler yılın ilk 6 ayında 1,3 milyar lira kar etti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Avatar
    Cevapla