1. Haberler
  2. Gündem
  3. TÜRKİYE SANDIK BAŞINA GİDİYOR

TÜRKİYE SANDIK BAŞINA GİDİYOR

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yüksek Seçim Kurulu kararına göre mahalli idareler seçimi 2024 yılı Mart ayının son pazar günü olan 31 Mart’ta yapılacak. 1393 belediyede gerçekleştirilecek seçimlerde büyükşehir, il ve ilçe belediye başkanları, il genel meclisi üyeleri ve muhtarlar seçilecek. 31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ise 21’i siyasi parti, 6’sı bağımsız toplam 27 aday listede yarışacak.

ÖDEMİŞ: AK Parti’den Ali Hadim, CHP’den Mustafa Turan, İYİ Parti’den Güven Kılıç, DEM Parti’den Mehmet Nezir Kabak, Yeniden Refah Partisi’nden Orhan Halıcı, Zafer Partisi’nden Mehmet Dağlı, Saadet Partisi’nden Mustafa Yorucu, Memleket Partisi’nden Merdal Gümüştekin, TİP’ten Firdes Mursallı, HÜDA Parti’den Nedim Döner, DEVA Partisi’nden Cansu Ağartan Ödemiş Belediye Başkanlığı için yarışacak.

KİRAZ: AK Parti’den Saliha Özçınar Kutlu, CHP’den  Nasuh Coşkun, İYİ Parti’den Halil Çokgüler, Yeniden Refah Partisi’nden Yusuf Şimşek, Zafer Partisi’nden Şehmuz Kızılkaya, Saadet Partisi’nden Mesut Sertkaya, HÜDA Par’dan Ahmet Aymelek, DEVA Partisi’nden Hatice Coşkun Kiraz Belediye Başkan adayı oldu.

TİRE: MHP’den Arif Demirkan, CHP’den Hayati Okuroğlu, İYİ Parti’den Salih Atakan Duran, DEM Parti’den Sedat Turan, Yeniden Refah’tan Hasan Harmankaya, Zafer Partisi’nden Turhan Güraksın, Saadet Partisi’nden Halil Yalçınkaya, TİP’ten Memet Ali Öztürk, HÜDA Parti’dan Ramazan Öztürk, DEVA Partisi’nden Fatma Yıldırım Tire Belediye Başkanı Adayı oldu.

BAYINDIR: AK Parti’den Uğur Demirezen, CHP’den Davut Sakarsu, İYİ Parti’den Kenan Gökçen, DEM Parti’den Rojda Tanman, Yeniden Refah’dan Muammer Sarıbaş, Zafer Partisi’nden Cemil Aras, Saadet Partisi’nden Fatma Dündar, Memleket Partisi’nden Ali Saip Erişen, HÜDA Parti’den Yunus Şani, DEVA Partisi’nden Hasan Kamil Şenses Bayındır’dan aday oldu.

TORBALI: AK Parti’den Özgür Erman Çağlar, CHP’den Övünç Demir, İYİ Parti’den Melih Terzioğlu, Dem Parti’den Adem Aydın, Yeniden Refah Partisi’nden İsmail Tanas, Zafer Partisi’nden Emine Göçay, Saadet Partisi’nden Caner Dirlik, TİP’ten Eyyüp Çiçek, HÜDA PAR’dan Mehmet Hanifi Avcı, DEVA Partisi’nden Serkan Yaşar, Gelecek Partisi’nden Zeynel Abidin Fidaner aday gösterildi.

BERGAMA: AK Parti’den Sadık Doğruer, CHP’den Tanju Çelik, İYİ Parti’den Nezih Özuyar, DEM Parti’den Rojbin Tufan, Yeniden Refah’tan Mutlu Metin, Zafer Partisi’nden Uğur Paçalı, Saadet’ten Halit Gül, HÜDA Par’dan Reşat Uşar aday oldu.

BORNOVA: AK Parti’den Cevdet Çayır, CHP’den  Ömer Eşki, İYİ Parti’den Uğur Uray, DEM Parti’den Saki Gök, Yeniden Refah’tan Ömer Karasu, Zafer Partisi’nden Belgin Çiçeksever, Saadet’ten Hasan Ceylan, Memleket Partisi’nden Mehmet Ali Artunca, TİP’ten Baran Köseoğlu, Hüda Par’dan  Vedat Akiz, Deva Partisi’nden Muhammet Yılmaz belediye başkan adayı oldu.

DİKİLİ: MHP’den Sema Akıncı, CHP’den Adil Kırgöz, İYİ Parti’den Güney Taner Şen, DEM Parti’den Sinan Özer, Yeniden Refah Partisi’nden Adnan Çan, Zafer Partisi’nden Sedat Batu, Saadet Partisi’nden Mustafa İnan, HÜDA Parti’den Mehmet Kaya, DEVA Partisi’nden Ayşegül Pabuşçu aday oldu.

FOÇA: MHP’den Taner Acar, CHP’den Saniye Fıçı, İYİ Parti’den Derya Kale Erdemli, DEM Parti’den Özgül Turunçoğlu, Yeniden Refah Partisi’nden Nazif Tunahan Şen, Zafer Partisi’nden Yasin Kaya, Saadet’ten İsmet Topal, Memleket Partisi’nden Mustafa. Karakaya, TİP’ten Oylun Ercan, HÜDA Parti’den Baki Ginigen, DEVA Partisi’nden Mustafa Ersan Çalışır 2024 Yerel Seçimleri için Foça Belediye Başkanı Adayı oldu.

KARŞIYAKA: AK Parti’den İsmail Çiftçioğlu, CHP’den  Behice Yıldız Ünsal, İYİ Parti’den  Yetkin Hafızoğlu, DEM Parti’den Oya Kızılkaya Zeyrek, Yeniden Refah Partisi’nden Ercan Güç, Zafer Partisi’nden Cengiz Gökbayrak, Saadet Partisi’nden Ozan Ganiüsmen, Memleket Partisi’nden Osman Zeki Ergin, TİP’ten Alp İçen, HÜDA Parti’den Mehmet Söğüt, DEVA Partisi’nden Pınar Güngör Özinan, Gelecek Partisi’nden Murad İdikurt 2024 Yerel Seçimleri için Karşıyaka Belediye Başkanı Adayları oldu.

KEMALPAŞA: DEM Parti’den Elbiran Yaşar, Yeniden Refah’dan Alaettin Yılmaz, Zafer Partisi’nden AK Parti’den Galip Atar, CHP’den Mehmet Türkmen, İYİ Parti’den Nizamettin Yılmaz, Ömer Başkapan, Saadet Partisi’nden Gamze Yıldız, TİP’ten Süleyman Şencan, HÜDA Partisi’den Ercan Durmuş, DEVA Partisi’nden Mehmet Akif Öpöz Kemalpaşa’dan aday oldu.

KINIK: AK Parti’den Sami Mollaahmet, CHP’den Sema Bodur, İYİ Parti Olcay Oral, DEM Parti’den Ebubekir Turan, Yeniden Refah’dan Hasan Hüseyin Levent, Zafer Partisi’nden Kadir Boyalıcı, Saadet Partisi’nden Suat Savut, TİP’ten Sefa Köken, HÜDA Parti’den Şehmus Suna, DEVA Partisi’nden İsmail Aykan Ceran aday oldu.

MENEMEN: AK Parti’den Aydın Pehlivan, CHP’den Deniz Karakurt, İYİ Parti ‘den Tanzer Sucu, DEM Parti’den Fuat Şengül, Yeniden Refah’tan Yusuf Aydoğan, Zafer Partisi’nden Gökhan Taş, Saadet Partisi’nden Tekin Alptekin, HÜDA Parti’dan Mehmet Şah Kalkan, DEVA Partisi’nden Şeyhmus Dal Menemen Belediye Başkanlığı koltuğu için yarışacak.

BEYDAĞ: AK Parti’den Hüseyin Ay, CHP’den  Şakir Başaran,  İYİ Parti’den Yasin Kırmızı, Yeniden Refah Partisi’nden Özgür Çolak, Zafer Partisi’nden Erkan Öztürk, Saadet Partisi’nden Mustafa Bekar, HÜDA Parti’dan Mehmet Göktaş, DEVA Partisi’nden Tolunay Karavar Beydağ belediye başkan adaylığı koltuğuna oturmak için yarışacak.

ÇİĞLİ: AK Parti’den Murat Gökçekaya, CHP’den Onur Emrah Yıldız, İYİ Parti’den Özgür Doğan, DEM Parti’den Ahmet Şanci, Yeniden Refah Partisi’nden Salim Ay, Zafer Partisi’nden Selahattin Erniş, Saadet Partisi’nden Hüseyin Ayın, Memleket Partisi’nden Ethem Uysal, TİP’ten Orhan Akıncı, HÜDA Parti’dan Emrullah Kapar, DEVA Partisi’nden Yakup Ateş, Gelecek Partisi’nden Ateş Ertoşi 2024 Yerel Seçimleri için aday oldu.

BAYRAKLI: AK Parti’den Bilal Kırkpınar,  CHP’den İrfan Önal, İYİ Parti’den Mehmet Erdinç Çobanoğlu, DEM Parti’den Pervin Polat, Yeniden Refah Partisi’nden Murat Kan, Zafer Partisi’nden Fatih Aydemir, Saadet Partisi’nden Vedat Kolukısa, Memleket Partisi’nden  Şevket Salman, HÜDA Partisi’nden İlhan Dalğıç, DEVA Partisi’nden Refik Hakan Tufan 2024 Yerel Seçimleri için Bayraklı Belediye Başkanı Adayı oldu.

MENDERES: AK Parti’den Sinan Akdeniz, CHP’den İlkay Çiçek, İYİ Parti’den Ergun Özgün, DEM Parti’den Hande Aydoğdu, Yeniden Refah’tan Hamza Taçyıldız, Zafer Partisi’nden Cenk Cem Şahin Saadet Partisi’nden Ahmet Alkan, TİP’ten Zeki Günaydın, Hüda Parti’den Ömer Bozkurt, DEVA Partisi’nden Gülhan Akyol Menderes Belediye Başkanlığı için sandıkta yarışacak.

BALÇOVA: AK Parti’den Erol Eroğlu, CHP’den Onur Yiğit, İYİ Parti’den Hicran Helezür, DEM Parti’den Hüseyin Çelik, Yeniden Refah Partisi’nden İbrahim Emre Akbaş, Zafer Partisi’nden Orhun Benlican, Saadet Partisi’nden Seyfullah Özbek, Memleket Partisi’nden Nilgün Buzan, TİP’ten Eray Sevindirici, HÜDA Partisi’nden Caner Üreyil, DEVA Partisi’nden Burcu Muzaffer Yereli Balçova Belediye Başkanlığı için yarışacak.

ÇEŞME: MHP’den Esat Tanık, CHP’den Lal Denizli İYİ Parti’den Havva Evci, DEM Parti’den Abdullah Dokcu, Yeniden Refah Partisi’nden Ahmet Biler, Zafer Partisi’nden Can Yaman, Saadet Partisi’nden Ahmet Hızırbulan, HÜDA Parti’den Ahmet Yılmaz, DEVA Parti’den Osman Kerem Engin aday olarak gösterildi.

KARABURUN: AK Parti’den Eyüp Kaykaç, CHP’den İlkay Girgin Erdoğan, İYİ Parti’den Zafer Sevinç, DEM Parti’den Ertuğrul Barka, Yeniden Refah Partisi’nden Yaşar Elmas, Zafer Partisi’nden Melih Tuncer Yoldaş, Saadet Partisi’nden Zekeriya Yılmaz, TİP’ten Mustafa Tosunlar, HÜDA Partisi’nden Faysal Alak, DEVA Parti’den Olcay Öztemel Karaburun Belediye Başkanlığı için yarışacak adaylar arasında yer aldı.

SEFERİHİSAR: AK Parti’den Ahmet Aydın, CHP’den İsmail Yetişkin, İYİ Parti’den Erman Çıkar, DEM Parti’den Canan Kılıç, Yeniden Refah Partisi’nden Taner Vural, Zafer Partisi’nden İnci Paksoy, Saadet Partisi’nden Zehra Çakar, Memleket Partisi’nden Hamit Nişancı, TİP’tenDilverSevay Aker, HÜDA Parti’den Nedim Öztünç, DEVA Partisi’nden Emin Yüce, Gelecek Partisi’nden Halil Budak aday oldu.

SELÇUK: AK Parti’den Dahi Zeynel Bakıcı, CHP’den Filiz Ceritoğlu Sengel, İYİ Parti’den Aslan Sezgin, Dem Parti’den Ayşe Özdamar, Yeniden Refah’tan Eda Yazgaçdemirayak, Zafer Partisi’nden Serkan Esen, Saadet’ten Hüseyin Günaydın, TİP Partisi’nden Uğur Fırat, HÜDA PAR’dan Celalettin Çınar, DEVA Partisi’nden Rabia Beyaz adaylık için yarışacak.

URLA: AK Parti’den Tarkan Bakırlı, CHP’den Selçuk Balkan, İYİ Parti’den Ertunç Tezcan, Dem Parti’den Saim Serin, Yeniden Refah’tan Samet Koçlu, Zafer Partisi’nden F. Belma Camcı, Saadet’ten Mehmet Orakcı, Memleket Partisi’nden Jülide Gencer, TİP’ten Aytekin Aktaş, HÜDA PAR’dan Ali Can Rüzgar, DEVA Partisi’nden Gökhan Çetin aday oldu.

BUCA: AK Parti’den Adnan Öztekin, CHP’den Görkem Duman, İYİ Parti’den Suat Nezir, Dem Parti’den Hurşi Ataman, Yeniden Refah’tan Ümit Toker, Zafer Partisi’nden Mustafa Dinçer Saadet Partisi’nden Selçuk Kavuşan, Memleket Partisi’nden Gülderen Özafacan Zeğerek, TİP’den Özlem Avcı HÜDA PAR’dan      Hüseyin Şani, DEVA Partisi’nden- Mehmet Aybar Uygur aday gösterildi.

KONAK: AK Parti’den Ceyda Bölünmez Çankırı, CHP’den Nilüfer Çınarlı Mutlu, İYİ Parti’den Huriye Serter, DEM Parti’den Faraşin Gümüş, Yeniden Refah’tan Selim Taşkın, Zafer Partisi’nden Süleyman Şenol, Saadet Partisi’nden Turhan Tutumlu, Memleket Partisi’nden Dilek Ete, TİP’ten Gülhan Atış, HÜDA PAR’dan Cuma Özel, DEVA Partisi’nden Ali Rıza Uygur aday gösterildi.

GAZİEMİR: AK Parti’den Deniz Doğan, CHP’den Ünal Işık, İYİ Parti’den Sedat Dağ, DEM Parti’den İsmail Başçı, Yeniden Refah Partisi’nden Murat Biçer, Zafer Partisi’nden Sema Ayatar, Saadet Partisi’nden Hanife Bozdağ, Memleket Partisi’nden Alphan Kolaşinliler, TİP’ten Selda Salman, HÜDA Partisi’nden Mevlüt Balkı, DEVA Partisi’nden Kemal Gökalp Akpir adaylık için yarışacak.

NARLIDERE: AK Parti’denMurat Sarman, CHP’den Erman Uzun, İYİ Parti’den Feza Genişoğlu, DEM Parti’den Hasan Dikici, Yeniden Refah Partisi’nden Ramazan Duran, Zafer Partisi’nden Batuhan Barut, Saadet Partisi’nden Serhat Afşar, TİP’ten Gizem Ayrancı Demirhan, HÜDA Parti’den İbrahim Çevik, Deva Partisi’nden Mustafa Akkuş Narlıdere’de aday olan isimler arasında yer aldı.

GÜZELBAHÇE: AK Parti’den Gümüş Saime Bucaklıoğlu, CHP’den Mustafa Günay, İYİ Parti’den Gizem Albaş, DEM Parti’den Özlem Aydınalp, Yeniden Refah Partisi’nden Melih Başyiğit, Zafer Partisi’nden Senem Öcal, Saadet Parti’den Osman Tunç, Memleket Partisi’nden Necla Üremiş, TİP’ten Fikret Sapmaz, HÜDA Parti’den Alaattin Ağırman, DEVA Partisi’nden Metin Avcı Güzelbahçe başkanlık koltuğu için aday oldu.

KARABAĞLAR: AK Parti’den Mehmet Sadık Tunç, CHP’den Emine Helilİnay Kınay, İYİ Parti’den Gökhan Uzun, DEM Parti’den Ozan Hasan Yıldırım, Yeniden Refah Partisi’nden Evren Şahin, Zafer Partisi’nden Sedat Üzen, Saadet Partisi’nden Mümin Baştürk, Memleket Partisi’nden Hatice Çevik Yallı, TİP’ten Bayram Babatutmaz, HÜDA Parti’den Yakup Çevik, DEVA Partisi’nden Abdullah Kaya, Gelecek Partisi’nden Özgür Cihan Turan Karabağlar Belediye Başkanlığı için yarışacak.

ALİAĞA: MHP’den Serkan Acar, CHP’den Çağatay Güç, İYİ Parti’den Mustafa Bahadır Gültekin, DEM Parti’den Gül Ekici, Yeniden Refah Partisi’den Hür Erdem Ünal, Zafer Parti’den Erdinç Tahtacı, HÜDA Parti’den İslam Aslan, DEVA Parti’den Hakan Erörs Aliağa Belediye Başkanlığı koltuğu için yarışacak.

Haber Merkezi

TÜRKİYE SANDIK BAŞINA GİDİYOR

Yorumlar kapalı.