Torbalı’da park çilesi bitmiyor

Torbalı’da park çilesi bitmiyor
Bu haber 14 Eylül 2021 - 10:39 'de eklendi

Torbalı’da park çilesi bitmiyor

Torbalı’da bir türlü çözülemeyen trafik sorunu, artmaya devam ediyor. Araçlar, artık sağlı sollu caddeler üzerine park edilerek büyük bir tehlikeye davetiye çıkartıyor.

Torbalı’nın nüfusu hızla artmasının yanı sıra her gün farklı sorunlarla karşılanıyor. Trafik ve otopark sorunu, gün geçtikçe derinleşerek içinden çıkılmaz bir hal almaya başladı. Şehir merkezinin yanı sıra ara sokaklara gelişigüzel park eden araçlar yüzünden yürünmez bir hale gelirken ana yollar da açık otopark olarak kullanılmaya başlandı. Mithat Paşa, Kazım Dirik, İsmet Paşa caddelerinde parklar yüzünden neredeyse günün her saatinde trafik sorunu yaşanıyor. Hatta ara sokaklarda bile düzensiz park nedeniyle sorunlar ortaya çıkıyor.

Sürücüler sınır tanımıyor

Özelliklede Kazım Dirik, Mithat Paşa ve Torbalı caddelerinin birleştiği Ertuğrul dört yol kilit konuma geliyor. Bu keşmekeşin nedeninin yol kenarlarındaki sağlı sollu yapılan araç parkı olduğu ifade ediliyor. Kentin en yoğun, en karmaşık caddelerinde hafta içi sabah ve akşam saatlerinde trafik sıkışıklığı had safhaya ulaşıyor. Alışveriş için gelenler yol kenarlarına araçlarını bırakınca zaten sıkışık olan trafik tamamen duruyor. Araçlarını park edecek yer bulamayan araç sürücüleri de son çare olarak İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde bulunan cadde üzerindeki yasak bölgelere araçlarını park ediyorlar.

Ezilme tehlikesi yaşanıyor

İçinden çıkılmaz bir hal alan trafik sorununun son yıllarda artışa geçtiği kaydedildi. İlçede düzgün otopark bulunmaması ve bazı sorumsuz araç sahiplerinin arabalarını caddelere gelişigüzel park etmesi, trafik akışını da olumsuz etkiliyor. Trafik ekiplerinin farklı noktalarda yaptığı denetimi bu bölgede yapmaması sonucu araçlar yasaklı bölgeye park ediliyor. Yol üzerinde yürüyen vatandaşlar ile seyir halindeki araçlarla çarpışma riski çok yüksek. Araçların yanlış ve bilinçsiz bir şekilde park edilmesinin bundan sonra olası kazaların artmasına sebep olacağı belirtildi.

Haber Merkezi