Torbalı yeni içme suyu tesislerine kavuştu

“Cumhuriyetin 100. Yılında İZSU’dan 100 Proje” amacıyla planlanan yatırımlardan biri daha yapılıyor. Küçük Menderes Havzası’nda açılması planlanan 100 içme suyu sondaj kuyusu kapsamında Torbalı’da 3 milyon 200 bin lira bedelle açılacak olan 7 sondaj kuyusu, ilçe merkeziyle birlikte 15 mahalleye alternatif su sağlayacak.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, tarım ve hayvancılık çalışmaların yoğun olduğu Küçük Menderes havzasında 100 adet yeni içme suyu kuyusu projesini Nisan ayı içerisinde duyurmuştu. 23 kuyunun yapımının bitmesinin ardından, Torbalı’da 7 sondaj kuyusunun daha çalışmaları başladı.

İZSU ekipleri, ilk aşama olarak Aslanlar, Muratbey ve Dağkızılca mahallelerinde 3 sondaj kuyusunun imalatını tamamladı. Çakırbeyli Mahallesi’ndeki sondaj çalışmaları ise sona yaklaştı. Göllüce, Pamukyazı ve Karakuyu mahallelerinde yapılması planlanan 3 sondaj kuyusu için çalışmaların da yakın zamanda başlaması bekleniyor. Çalışmaların tamamlanmasıyla toplamda 7 kuyu Torbalı ilçe merkezine ve ilçenin 15 mahallesine hizmet vereceği bildirildi.

Haber Merkezi

Torbalı yeni içme suyu tesislerine kavuştu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir