TORBALI BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL UYGUR ADAYLIK İÇİN ANKARA’DA

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 Cemil Zeybeker – Uzun bir süredir Belediye Başkanlığına tekrar aday olup olmayacağı merak konusu olan Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, dün sabah uçakla Ankara’ya CHP Genel Merkezine giderek adaylık başvurusunu yaptı ve partinin önde gelen isimleriyle toplantı yaptı. Başkan Uygur’a CHP İlçe Başkanı Faruk Akpınar da eşlik etti.

ANKARA’DAN UYGUR’A ACİL ÇAĞRI

Geçtiğimiz pazar günü Ankara CHP Genel Merkezi’nde partinin en üst karar organı olan Parti Meclisi toplantısı yapıldı. CHP Torbalı İlçe Başkanlığından edinilen bilgiye göre; Özellikle Ankara, Adana, İstanbul gibi Önemli büyükşehirlerin adaylarının belirlenmesi konusunda oldukça hareketli geçen toplantıdan sonra Pazar günü akşam saatlerinde Belediye Başkanı İsmail Uygur ve CHP İlçe Başkanı Faruk Akpınar Genel merkez tarafından arandı ve Ankara’ya çağırıldı. Salı günü sabah uçağı ile Belediye Başkanı İsmail Uygur, CHP İlçe Başkanı Faruk Akpınar ile birlikte beş kişilik heyet Ankara’ya CHP genel merkezine gitti.

ANKARA’DA PARTİNİN KURMAYLARI İLE TOPLANTI

CHP’nin hukukçu kurmayları ve 3 genel başkan yardımcısı ile öğle saatlerinde bir toplantı yapan Torbalı heyeti sıcak karşılandı. Gerçekleştirilen toplantıda CHP genel başkan yardımcıları, Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur’un adaylık başvurusunu yapması yönünde istekte bulundu.

ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI

Genel başkan yardımcılarının isteği üzerine Başkan İsmail Uygur Genel Merkez’de adaylık başvurusu yaptı. Adaylık başvurusundan sonra CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil ile de bir görüşme yapan İsmail Uygur ve beraberindekiler bazı Parti Meclisi üyeleri ve İzmir Milletvekilleri ile akşam yemeğinde bir araya gelerek değerlendirme yaptı. Geçtiğimiz hafta Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu Ankara’ya gitmeden önce Büyükşehir Belediye Başkanı ile de makamında 1 saatlik bir değerlendirme yapan hakkında Mahkeme kararı olan İsmail Uygur için CHP’nin genel merkezdeki hukukçu kurmaylarının nasıl bir formül bulduğu ve ne düşünerek adaylık başvurusu yapmasını istedikleri ise henüz açıklanmadı.

İSMAİL UYGUR, “TEKRAR ADAYIM”

Kamuoyuna kısa bir açıklama yapan Başkan İsmail Uygur “Halkımıza hizmet yolunda çalışmaya kararlı bir şekilde devam edeceğiz. Engellemeye kalkışan elinden geleni ardına koymasın. Bu bir gönül işi, Torbalı halkıyla aramızdaki gönül bağını koparmaya, hizmet aşkını yok etmeye kimsenin gücü yetmez” dedi.

TORBALI BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL UYGUR ADAYLIK İÇİN ANKARA’DA