TOAL’DEN DOLU DOLU KÜLTÜR-SANAT GEZİSİ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TOAL, her yıl büyük bir coşku ile gerçekleştirilen İzmir Kitap Fuarına yaklaşık 100 öğrencisi ile katıldıktan sonra aynı günün akşamında İzmir Devlet Tiyatrosunun sergilediği “Lysistrata” adlı tiyatro oyununu izledi.

Gündüz saatlerinde İzmir Kitap Fuarına gidildi. Öğrenciler yayınevi stantlarını gezerek okudukları yazarların Ödemiş’te erişemedikleri kitaplarını alma fırsatını yakaladılar. O güne özel olarak gelmiş olan tanınmış yazarlarla tanışma ve kitaplarını yazarlara imzalatma şansını da yakalamış olan öğrenciler mutlu bir şekilde fuardan ayrıldılar.

Fuarın ardından Karşıyaka çarşısını da gezen öğrenciler, akşam İzmir Devlet Tiyatrosunun sergilediği “Lysistrata” adlı oyunu izlemek üzere salonda yerlerini aldılar.

Aristofanes’in MÖ 411 yılında yazdığı savaş karşıtı ilk tiyatro oyunu olma özelliğini taşıyan Lysistrata, hem konusuyla hem de oyuncuların sergilediği performans ile öğrenciler tarafından büyük bir beğeni ile izlendi.

Dolu dolu bir günü tiyatro oyunu ile sonlandıran öğrenciler; kültür, sanat ve kitap dolu bir günü hatıralarına ekleyerek evlerine geri döndüler.

Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi

TOAL’DEN DOLU DOLU KÜLTÜR-SANAT GEZİSİ

Yorumlar kapalı.