TOAL Okul Tanıtımı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Öğretmen Lisesi olarak Eylül 2001’de yeni yapılan Mehmet Tevfik İlköğretim Okulu binasının geçici olarak tahsisiyle hizmete girmiştir. Bir kurucu müdür ve ikisi sürekli olmak üzere 6 öğretmenin geçici görevlendirilmesiyle ilk kadrosu oluşmuştur.

Zaman içerisinde geçen sürece bağlı olarak okulumuzun Küçükavulcuk köyündeki binası tamamlanmış olup 2010-2011 eğitim- öğretim yılının başından itibaren kendi binamızda eğitime başlamış durumdayız. Kendi binamıza geçtikten sonra öğrenci ve personel sayılarımızda artış olmuştur. 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan düzenleme ile okulumuz Anadolu Öğretmen Lisesi statüsünden, Anadolu Lisesine dönüştürülmüştür. 2023-2024 Eğitim Öğretim yılından itibaren ise Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Proje Okulu Statüsüne alınmıştır.

Okulumuzda 100 erkek, 116 kız öğrenci kapasiteli pansiyonumuz bulunmaktadır. Ayrıca tüm okul öğrencilerimizin yemek yiyebileceği yemekhanemiz de öğrenci ve personelimize hizmet vermektedir.

Okulumuz proje okul statüsüne geçtiğinden dolayı merkezi sistem ile yapılan LGS’ ye göre öğrenci almaktadır. Kontenjanlar milli eğitim bakanlığı tarafından belirlenmektedir.

Okul olarak amacımız, gelişime açık kadromuz ve sahip olduğumuz donanımla öğrencilerimizi; Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, milli değerlerimizi benimseyen ve koruyan, kendini gerçekleştirebilen, iletişime açık, sosyal hayata ve yüksek öğrenime hazır; çağdaş ve laik gençler yetiştirmektir.Küreselleşen dünyada öğrencilerimizi bilimde, kültürde, güzel sanatta ve sporda çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkaracak bir eğitim öğretim anlayışıyla, toplumsal duyarlılıkla çevre bilincine sahip bireyler yetiştiren, örnek, lider bir eğitim kurumu olmak temel hedefimizdir.

Okulumuz Anadolu Liseleri arasında üniversiteye yerleştirme oranı olarak ilçemizin en başarılı Anadolu Lisesidir. Bu başarı okulumuz öğretmen ve öğrencilerinin gayretli çalışmaları sayesinde elde edilmiştir. Okulumuzda her yıl artan bir düzeyde Tübitak, Teknofest, Liselerde Bilim Uygulamaları ve Yarınlara İz Bırak gibi proje çalışmalarına her yıl katılım göstererek başarılar elde edilmektedir.

Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi

TOAL Okul Tanıtımı

Yorumlar kapalı.