TOAL KÜTÜPHANE KULÜBÜ YAZAR İSMAİL GÜZELSOY İLE SÖYLEŞİ DÜZENLEDİ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Hatırla, Sincap, Değmez, Öksüz Ağaçların Çobanı” gibi kitaplarıyla son zamanların öne çıkan yazarlarından İsmail Güzelsoy, TOAL Kütüphane Kulübünün davetini geri çevirmeyerek genç okurları ile okul kütüphanesinde buluştu.

 

Emekli edebiyat öğretmeni Sadettin Şanlı’nın önderliğinde yıllardır etkinliklerine devam eden Ödemiş Okuma Grubu’nun girişimleriyle Ödemiş’e gelen yazar İsmail GÜZELSOY, etkinlik takvimine TOAL öğrencileriyle söyleşiyi de ekledi.

 

Söyleşide kitaplarını ve kitaplarının yazım sürecini anlatan İsmail GÜZELSOY; özellikle yazmak isteyen ama bir türlü nereden başlayacağını bilmeyen, nasıl bir yol izlemesi gerektiği noktasında yetersiz kalan öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Öğrencilere akıllarına gelen her yerde ve her zaman yazmaları gerektiğini özellikle vurgulayan yazar, yazmanın insanı geliştirdiğini, yazmaktan vazgeçmedikleri sürece kalemlerinin gelişeceğini ve asla vazgeçmemelerini söyledi.

 

Söyleşinin son kısmında ise öğrenciler, yazar İsmail GÜZELSOY’a yazmakla, yazar olmakla ve kitaplarıyla ilgili sorular yönelttiler. Kendisine yöneltilen soruları cevaplayan İsmail GÜZELSOY, son olarak burada, gençlerin arasında bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek söyleyişi sonlandırdı.

Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi

 

TOAL KÜTÜPHANE KULÜBÜ YAZAR İSMAİL GÜZELSOY İLE SÖYLEŞİ DÜZENLEDİ

Yorumlar kapalı.