TİYATRO -YAŞAM AYNASI

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ödemiş Zübeyde Hanım MTAL Ödemiş Kaymakamlığının  koordinatörlüğünde yürütülen ‘Yarınlara İz Bırak Projesi’ kapsamında öğrenci ve öğretmenleri ile her ay sahne sanatları etkinliğine katılmaktadır.

2022-2023 Eğitim Öğretim yılında Ödemiş Kaymakamlığı bünyesinde hayata geçirilen  “Yarınlara İz Bırak Projesi” kapsamında okulda başlatılan faaliyet kapsamında her ay belirlenen tiyatro, bale, opera vb. etkinliklere öğrenci öğretmen ve velileri ile birlikte katılım sağlanmaktadır.

Okul Müdürü Murat TAŞBAŞI “Tiyatro, insan duyguları derinleştiren, düşündüren ve insan deneyimini zenginleştiren güçlü bir sanattır. Öğrencilerimizin kültürel ve sanatsal gelişimlerini desteklemek amacıyla onlara farklı sahne sanatlarını canlı olarak izleme fırsatı sunuyoruz.  Her ay öğrenci ve öğretmenlerimizle birlikte İzmir Devlet Tiyatroları’nın farklı sahnelerinde gösterimde olan tiyatro oyunlarına gidiyoruz. Bu kapsamda İzmir Devlet Tiyatrolarında sergilenen; İkinci Caddenin Mahkumu, Leenane’in Güzellik Kraliçesi, Radyo-yuHümayün adlı tiyatro oyunları ve İzmir Opera ve Balesi’nin sergilediği Fındıkkıran Balesi’ni öğretmen ve öğrencilerimizle birlikte izlendik. Keyifli zaman geçirdiğimiz etkinliklerimizin amacı öğrencilerimizin ufkunu genişletmek ve farklı deneyimler kazandırmaktır. Bu sayede okula karşı olumlu tutum kazanan öğrencilerimizin hem akademik hem de mesleki başarıları da artmaktadır.” dedi.

 

Zübeyde Hanım Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi

TİYATRO -YAŞAM AYNASI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir