Tireliler 10 Kasım’da Atatürk’ü andı

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü için Tire’de tören gerçekleşti

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Törene, Tire Kaymakamı Dr. Vural Karagül, Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, Cumhuriyet Başsavcısı Burak Hazinedaroğlu, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Canpolat, İlçe Jandarma Komutanı J.Ütğm. Okay Cansu gibi önemli protokol üyeleri ile birlikte siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Kaymakam Karagül ve Başkan Duran, Atatürk Anıtı’na çelenk bırakarak, Atatürk’ün vefat ettiği saat olan 09.05’te 2 dakikalık saygı duruşunda bulundu. Ardından, tarihi Tire Belediye Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı okundu.

 

Törenin devamında, Tire Belediyesi Kültür Salonu’nda gerçekleşen etkinliklere Tire Kurtuluş İlkokulu ve Özel Kocatürk Okulu öğrencileri katıldı. Öğrenciler, şiirlerini okurken işaret dili şiir gösterisi ve oratoryo vals gösterisiyle izleyicilere duygusal anlar yaşattılar.

 

Tire’deki  10 Kasım programı kapsamında Kurtuluş ilkokulu müdürü Tuğba İnci günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmasını gerçekleştirdi. Tire milli eğitim müdürlüğü Ortaokullar arasında şiir yarışmasında bir olan 4 Eylül ortaokulu öğrencisi. Nursena Baysal şiir okudu. Kocatürk Ortaokulu öğrencileri, işaret dili ile “Benim En Büyük Yasım” adlı şiiri gösterisiyle sergilerken, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen liseler arası kompozisyon yarışmasında birinci olan Ersen Kirazoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Feride Yüksel, 10 Kasım ile ilgili duygu yüklü bir kompozisyonunu katılımcılarla paylaştı.

 

Programın en dikkat çeken anlarından biri, Kurtuluş İlkokulu öğrencilerinin “Bir Resim Yap Çocuğum” adlı şiir gösterisi ve Kocatürk Ortaokulu öğrencilerinin düzenlediği “10 Kasım” adlı oratoryo oldu. Program, Kurtuluş İlkokulu öğrencilerinin “Atatürk’ün Son Valsi ” olarak tanıttıkları tiyatral gösterisiyle duygu dolu bir şekilde sona erdi.

Haber Merkezi

Tireliler 10 Kasım’da Atatürk’ü andı

Yorumlar kapalı.