Tireli kadınlar yetkililere seslendi: Güvende değiliz

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Bahariye Mahallesi ve Ertuğrul Mahallesi sakinleri, Tire Belediyesi’ne ait Havuzlu Kahve’nin yaklaşık 4-5 yıldır atıl durumda olmasından endişeli. Önceden ailelerin keyifli zaman geçirebildiği bir çay bahçesi olarak hizmet veren bu mekan, beş yıl önce işletme sahibinin ailesinden bir kişinin sağlık sorunları olması  nedeniyle kapanmış ve maalesef şu anda varoşlar ve  atıl durumda olması, mahalle için bir sorun haline gelmiş durumda. Mahalle sakinleri, bu durumdan oldukça rahatsız olduklarını ve görüşlerini TV9 İzmir’e  anlattı.

 

Mahalle sakinleri toplanıp Tv9 İzmir mikrofonuna düşüncelerini anlattılar.  “Çok pis, her taraf çalı çırpı içerisinde. Buraların tertemiz olmasını istiyoruz. Gelen giden belirsiz, içkici, uğursuz, uyuşturucu satıcılarına benzer tipler geliyor. Pislik insanlar geliyor. Ben gece çalışıyorum, işe gidiyorum. Gece gelip giderken şöyle bir güzel bir kafe olması hem bayanların dinlenebileceği, ailelerin gelebileceği bir kafe olmasını istiyoruz. Tekrardan buraya Aile çay bahçesi gibi bir yer olmasını istiyoruz. Buraya aşarıdan  serseriler, içkiciler geliyor. Bundan dolayı da biz çok rahatsız oluyoruz. İşe gelip giderken saat iki buçukta falan evime korkarak geliyorum. Acaba oradan birisi çıkar mı? Buralardan geçerken birisi bana bir şey yapar mı? Her an her şey olabilir korkusuyla evime son gazla koşa koşa geliyorum. Ben evime rahat gidemiyorum, işten evime korkarak gidiyorum. Buraların temizlenmesini, buranın tekrar aile çay bahçesi olmasını istiyoruz.”

 

Başka bir mahalle sakini, “Çok kötü burası. Sarhoşlar ve  içkiciler toplanıyor buraya, onların mekanı olmuş.  Belediye tekrar burayı açsa burası canlanır tekrardan aile çay bahçesi olsa güzel olur . Şuraya bak ottan pislikten geçilmiyor temizlense güzel olur.” dedi.

 

Mahalle sakinleri, Havuzlu Kahve’nin eski hali olan aile çay bahçesi gibi bir yer olmasını , güvenlik kameraların takılmasını ve bu alanın düzenlenmesini talep ediyor.

Haber Merkezi

Tireli kadınlar yetkililere seslendi: Güvende değiliz

Yorumlar kapalı.