1. Haberler
  2. yerel
  3. Tire’de 30 Ağustos Zafer Bayramı Yüksek Sadakat ile Kutlandı

Tire’de 30 Ağustos Zafer Bayramı Yüksek Sadakat ile Kutlandı

Tire'de 30 Ağustos Zafer Bayramı çoşkuyla kutlandı. Fener Akayı ile başlayan yürüyüş Yüksek Sadakat Konseri ile bitti

Tire'de 30 Ağustos Zafer Bayramı Yüksek Sadakat ile Kutlandı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusu, İzmir Tire’de büyük bir kutlama ile yaşandı. Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran ve Tire İlçe Emniyet Müdürü İsmail Canpolat’ın da aralarında bulunduğu birçok katılımcı, Fener Alayı’na katılarak bu anlamlı günü birlikte geçirdi. Sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar da etkinlikte yer aldı.

Fener Alayı’nın ardından Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, Gölet Rekreasyon Alanı çevresindeki stantları ziyaret ederek vatandaşlarla bayramlaştı.

Tire Gölet Rekreasyon Alanı’nda ise yüksek sadakat konseri düzenlendi. Konser öncesinde Başkan Duran , kısa bir konuşma yaptı.

Bu özel akşamda, 101. yılında 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlamak için hep birlikteyiz. 30 Ağustos, ezelden beri hür yaşamış büyük Türk milletinin kendine vurulmak istenen zinciri kırdığı ve istiklal mücadelemizin zaferinin ilan edildiği çok önemli bir gündür. Bu önemli zaferin yıldönümünde, bizler Tire Belediyesi olarak siz kıymetli hemşerilerimize birbirinden güzel etkinlikler hazırladık. Bu vesileyle 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

Başta Cumhuriyetimizi kuran Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşları tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi saygı, sevgi ve rahmetle anıyorum. Hepinizi bu güzel etkinliğe katılmaya davet ediyorum. Hepinize iyi akşamlar dilerim.

MUSTAFA UYSAL /YENİ TİRE

Tire’de 30 Ağustos Zafer Bayramı Yüksek Sadakat ile Kutlandı

Yorumlar kapalı.