TİCARET ODASI ANADOLU LİSESİ YENİ SAHNESİNE İZMİR DEVLET OPERA VE BALESİ SANATÇILARI İLE MERHABA DEDİ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ticaret Odası Anadolu Lisesi, yeni sahnesini, İzmir Devlet Opera ve Balesi sanatçılarının müzik dinletisi ile açtı.

Sahne açılışına ve opera konserine İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Turan YÜZÜK’le beraber Ödemişli Ressam Mustafa Ali KASAP ve Okul Aile Birliği Başkan ve üyeleri de katıldılar.

Ticaret Odası Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Tarık ÖZEL ve Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Ulaş Barış KONUK’un girişimleriyle okulun davetini konser programlarına ekleyen sanatçılar, İzmir Devlet Opera ve Balesi Çocuk ve Gençlik Birimleri Komisyonu Başkanı Hüseyin Genç yönetiminde sahne alarak öğrenci ve katılımcılara unutamayacakları bir gün yaşattılar.

Okul Müdürü Muammer UYSAL, açılış konuşmasında okulun böyle bir sahneye ihtiyacı olduğunu belirterek sahnenin yapımında okul öğretmenlerinin bizzat emek harcadıklarını, öğretmenlerin bu fedakârca çalışmaları ile başarılarının daha da artarak devam edeceğini söyledi. Daha sonra “opera”yı tanıtmak için, davetimizi kabul ederek okulumuza kadar teşrif edip öğrencilere böyle bir güzellik yaşatacakları için tüm sanatçılara teşekkürlerini bildirdi.

Okul Müdürü Muammer Uysal’ın konuşmasından sonra Soprano Nurgül BABURHAN, Mezzo Soprano Evrim KESKİN, Tenor Lorenzo MOK ve Bariton İnanç MAKİNEL sahne alarak dünyaca ünlü operalardan parçaları Piyanist Francez LEVENİLK eşliğinde öğrenciler için seslendirdiler.

Konser sonrası söz alan Hüseyin GENÇ, böyle bir ortamda bulunmaktan dolayı mutluluklarını ifade ederek amaçlarının operayı tanıtmak ve sevdirmek olduğunu, öğrencilerin ilgisinden dolayı da çok memnun olduklarını belirterek mayıs ayı içerisinde Ödemiş Müzesinde de bir konser düzenleyeceklerini ve herkesi oraya da beklediklerini söyledi.

Birbirinden eşsiz eserlerin seslendirildiği konserde öğrenciler çeşitli operalardan dinledikleri parçalar ile müziğin evrensel diliyle detanışmış oldular. Katılımcı öğrenci ve konuklarsalondan son derece mutlu bir şekilde ayrıldılar.

Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi

TİCARET ODASI ANADOLU LİSESİ YENİ SAHNESİNE İZMİR DEVLET OPERA VE BALESİ SANATÇILARI İLE MERHABA DEDİ

Yorumlar kapalı.