TEKNOFEST’TEYİZ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Cumhuriyetin 100. yılında 27 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında ÇiğliHavalimanı’nda  yapılan“Dünyanın en büyük havacılık ve teknoloji festivali TEKNOFEST”i ziyaret ettik.

 

ÇiğliHavalimanı’nda  düzenlenen 5 günlük festivalde teknoloji, bilim, havacılık-uçuş gösterileri, ödül törenleri, sergiler, zirveler, atölye çalışmaları ve etkinliklerle dopdolu programlar yer aldı. Öğrencilerimiz çeşitli etkinlik ve çalışmalara katılarak teknoloji alanında deneyimlerde bulundu. Ayrıca merak ettikleri konulardaki sorularına cevap aradılar.

 

Okulumuz lise ve ortaokul öğrencileri TEKNOFEST festival alanında hem eğlendikleri hem de bilgi sahibi oldukları çeşitli etkinliklere katıldı. Bu tür etkinliklerle kendilerinin fen ve teknoloji alanına ilgilerinin daha artığını belirttiler.

 

BAYRAKTAR AKINCI ,  BAYRAKTAR TB2,  BAYRAKTAR KIZILELMA , AKSUNGUR/ANKA,  BEL-429 (EGM) , F-16 SOLOTÜRK , CN 235 CASA (PARAŞÜT ATLAYIŞI) , GYROCOPTER ,  TÜRK YILDIZLARI ,  T-129 ATAK HELİKOPTERİ ,     S-70 (ÇELİK KANATLAR) ,  GÖKBEY ,  HÜRKUŞ  gibi yerli ve milli teknoloji ürünlerini görme fırsatı bulan öğrencilerimiz ayrıca standlarda kendilerine sunulan hediyelerle hoşça vakit geçirdi.

Aydınoğlu Mehmet Bey Anadolu İmam Hatip Lisesi

TEKNOFEST’TEYİZ

Yorumlar kapalı.