TEKNOFEST İzmir’de teknoloji rüzgarı esecek

Türkiye'nin en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, İzmir'e geliyor! Bilim, teknoloji ve uzay dolu bir serüven için hazır mısınız? 27 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında Çiğli Havalimanı'nda gerçekleşecek etkinlikte, genç girişimciler rekabet edecek, hava gösterileri görsel şölen sunacak, bilim ve teknolojiye dair ilgi çekici etkinlikler sizleri bekliyor.

TEKNOFEST İzmir'de teknoloji rüzgarı esecek
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’nin en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali olan TEKNOFEST, İstanbul ve Ankara etaplarının ardından İzmir’de teknoloji meraklılarıyla buluşuyor. TEKNOFEST’e göre, bilim ve teknolojiyi teşvik eden, gençlerin geleceğin teknolojilerini geliştirdiği etkinlik, İzmir’de yeni rekorlar kırmaya devam edecek. Etkinlik, 27 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında Çiğli Havalimanı’nda gerçekleştirilecek ve İzmir’e bilim, teknoloji ve uzay dolu bir serüven sunacak.

TEKNOFEST, her yıl teknolojinin ilerlemesine paralel olarak daha fazla yarışma kategorisi açarak “Teknoloji Geliştiren Bir Türkiye” vizyonunu sürdürüyor. Bu yıl, Ankara’da düzenlenen TEKNOFEST Girişim Yarışması’nda 34 girişimci, toplamda 3 milyon 750 bin TL değerinde ödül kazandı.

İzmir etabında ise “Turizm Teknolojileri ve Oyun Çevre”, “Enerji ve İklim Teknolojileri”, “Engelsiz Yaşam Teknolojileri”, “Sağlık ve İyi Yaşam Teknolojileri” temalarında yarışacak girişimciler en iyisi olmak için rekabet edecekler. Ayrıca, Deneyap Fikir Maratonu ve Deneyap Makeathon gibi etkinlikler, milli teknoloji hamlesine İzmir’de katkı sağlayacak.

TEKNOFEST İzmir’de ilk kez düzenlenecek olan Deneyap Fikir Maratonu ve Deneyap Makeathon Yarışması, Deneyap Teknoloji Atölyeleri’nde eğitim alan öğrencilerin fikir geliştirme yeteneklerini ve sunum becerilerini geliştirmeyi amaçlıyor. Bu yarışmalar aynı zamanda ürünleştirme sürecini ve marka oluşturmayı deneyimleyen bir nesil yetiştirmeyi hedefliyor. Festival kapsamında, 81 ilden 132 Deneyap Teknoloji Atölyesi’nden 913 takım ve 2,592 öğrenci Deneyap Fikir Maratonu’na başvurdu. Bu yarışmada, toplam 327 takım ve 1,055 öğrenci ara tura geçmeye hak kazandı. Ara turda sunumlarını gerçekleştiren 327 takım ve 1,055 öğrenci arasından 28 takım ve 94 öğrenci finale yükseldi. Dereceye girenler, ortaokul ve lise kategorilerinde toplamda 60 bin TL değerinde ödül kazanacaklar.

Ayrıca, Deneyap Teknoloji Atölyeleri’nde eğitim alan öğrencilerin kendi projelerini hayata geçirecekleri Deneyap Makeathon Yarışması da düzenleniyor. Bu yarışma, ortaokul ve lise kategorilerinde gerçekleştirilecek. Öğrenciler, yarışma sırasında verilen konulara çözüm üretecek ve bu çözümleri prototip haline getirecekler. Yarışma, 3 aşamalı bir süreç olarak tasarlandı. TEKNOFEST İzmir’de ilk kez gerçekleştirilecek bu yarışmaya 1,005 takım ve 2,979 öğrenci ön başvuru yaptı. Ara turda video tanıtımlarını gerçekleştiren 408 takım ve 1,031 öğrenci arasından 32 takım ve 102 öğrenci finale yükseldi.

HABER MERKEZİ

TEKNOFEST İzmir’de teknoloji rüzgarı esecek

Yorumlar kapalı.