“Suyun Renklerle Dansı” EBRU

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geleneksel Sanatlar içerisinde önemli bir yer tutan Ebru Sanatı, en eski Türk kağıt süsleme sanatlarındandır. Ebru sanatı görsel olarak harikalar yaratabileceğimiz, kitreyle yoğunlaştırılmış su üstüne özel hazırlanmış boyalarla oluşturulan desenlerin kağıt üzerine aktarılması yoluyla yapılan bir süsleme sanatıdır. Geleneksel Sanatlar  dersinde öğretmenimiz Bahar HALICIOĞLU konu olarak aldığı  ebru çalışmasını, gerçek ebru malzemeleriyle öğrencilerine tanıttı,öğrencilerimiz ebru çalışmasının güzelliklerini görme ve bu sanatı uygulama imkanı buldular.

Okulumuzu ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sunullah DESTİCİOĞLU çalışmalarımıza katılarak bizi onurlandırdılar. Okul müdürümüze bu süreçte sunduğu imkan ve desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz.

Ebru sanatı dinlendiren ve aynı zamanda yaparkenöğrencilerimizin mutlu oldukları bir sanat dalıdır.Her çocuk mutlaka bir sanatla ilgilenmelidir.Bu aynı zamanda teknoloji bağımlılığından uzaklaşmaları için bir yöntemdir.Özellikle yaratıcılıklarını da arttırdığı  bilimsel çalışmalarda yer almaktadır.Ebru sanatı gibi yüzyıllardır sürdürdüğümüz sanatları kuşaktan kuşağa aktarmaya ve güzelliklerini korumaya devam etmeliyiz.

Yeniceköy Ortaokulu

“Suyun Renklerle Dansı” EBRU

Yorumlar kapalı.