SPOR VE SANATLA GÜZEL YARINLARA

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dijital çağın etkisiyle ekran başında yoğun zaman geçiren çocuklar, gerçek hayatın içinde daha az yer almaya başladılar. Pandemi de bu süreci tetikledi ve yapılan araştırmalar, çocukların ekran başında geçirdiği zamanın pandemi öncesine göre çok ciddi bir artış olduğunu ortaya koydu.

Köy okulu olmamıza rağmen bu etkileri bizlerde öğrencilerimizde hissetmekteyiz,çocukları spor ve sanat alanlarının birinde ya da her ikisinde desteklemenin onlar için hayat boyu yapılmış bir yatırım olacağını düşünüyoruz. Bu alanlar sayesinde kazanılan ve geliştirilen becerilerin bir kişinin yaşam boyu ihtiyaç duyacağı beceriler olduğunu sanat ve spor en temelde insana ruhsal açıdan iyi geldiği için öğrencilerimizin daha iyi hissetmesini sağladığını düşündüğümüzden dolayı bu alanlarda öğrencilerimizi önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda desteklemeye ve fırsatlar sunmaya devam ediyoruz.Okulumuz da geçen dönemlerden bu yana devam etmekte olan gitar kursumuz ve spor etkinlikleri kurslarımız öğrencilerimizin okul sonrası kişisel gelişimlerini desteklemektedir.

Spor, çocukların kemik ve kas gelişimine katkı sağladığı gibi bağışıklık sistemini de desteklemekte fiziksel faydalarının yanında aynı zamanda çocukların bilişsel yetilerine de katkı sağlamaktadır.Spor, hızlı karar verme, koordine olabilme, analitik düşünme gibi becerileri destekleyen, fiziksel ve psikolojik gelişmeye fırsat yaratan bir alandır,hareketli çocuklar fiziksel enerjilerini de doğru bir yere aktararak bedensel olarak da rahatlamaktadırlar.Özellikle takım çalışması gerektiren sporlar iş birliği, sıra bekleme, paylaşma, destek olma, inisiyatif alma gibi becerilerin filizlendiği ve geliştiği yerdir. Kazanma ve kaybetme sporun doğasında var olduğu için çocuklar bu yoğun duyguları doğru biçimde yönetme becerisini de zaman içerisinde kazanmaya başlar.

Sanatın kişinin ruhsal gelişimi açısından  katkısıı önemlidir,sanat faaliyetlerinin çocuğun hayal dünyasının yani yaratıcılığının gelişimini desteklemektedir. Ergenlik dönemindeki sanat faaliyetlerinin de sürecin sağlıklı ilerlemesine destek olmaktadır. Sanatsal faaliyet ve etkinlikler gençlere kendini tanıma, öfke, kaygı gibi yoğun duygularını ifade edebilecekleri ve rahatlayabilecekleri alanı sağlamaktadır.

Öğrencilerimizin sadece akademik değil bir bütün olarak tüm yönlü gelişimlerini önemsiyoruz . Okulumuzda koridorlar bir resim atölyesine dönüşebilir, bahçemiz survivor parkuru olabilir banklarda eşsiz melodiler çalan gitarcı öğrencilerimizi görebilirsiniz.

Yeniceköy Ortaokulu

SPOR VE SANATLA GÜZEL YARINLARA

Yorumlar kapalı.