Soyer: “Yorulmayacağız, usanmayacağız umudumuzu kaybetmeyeceğiz” dedi

“Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonu doğrultusunda, yerel üreticiye ve kırsala yönelik projeleriyle tüm Türkiye’ye örnek bir kalkınma modeline öncülük eden İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bergama'da 30'u kadın olmak üzere 104 üreticiye 385 küçükbaş hayvan dağıttı. Başkan Tunç Soyer, “Atatürk'ün dediği gibi köylü milletin efendisidir. Yorulmayacağız, usanmayacağız umudumuzu kaybetmeyeceğiz. Çünkü genç kardeşlerim arkadan geliyorlar'' ifadelerinden bulundu. 

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonu doğrultusunda  üreticiye, çiftçiye ve köylüye verdiği destek sayesinde yüzlerini güldürmeye devam eden İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bergama’da 30’u kadın olmak üzere toplamda 104 üreticiye 385 küçükbaş hayvan verdi.

“Biz niye tarımla uğraşıyoruz? Mustafa Kemal Atatürk, ‘Köylü milletin efendisi’ demiş. Çünkü üretmek yoksa, köylü yoksa, bu millet yok, bu memleket yok. Biz ürettikçe, bu bereketli topraklarda üretime devam ettikçe bir geleceğimiz var. Uzunca bir zamandır, belki 50 yıldır bu sektör sürekli kan kaybediyor. Sürekli güç kaybeden, üreticinin yoksullaştığı, dışarıya muhtaç olmaya başladığımız, ithalatın giderek daha çok artığı bir ülkeye döndü Türkiye. Bizim çocukluğumuzda ülkemizde kendi kendine yeten bir ekonomi olmanın gururu vardı. Biz bununla mutlu olurduk. Yerli malı haftaları yapılırdı, yerli hayvan ırkları, yerli tohumlarımız vardı. Hepsinden vazgeçildi, hepsi geride kaldı, yok edildi. Bir avuç büyük sanayici, tarımda ithalattan kazanan sanayici kazançlarını büyütsünler diye küçük üreticinin yok olmasına seyirci kalındı. Dışarıya muhtaç olmasına, yoksullaşmasına seyirci kalındı diye konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Üretici kendi kaderiyle baş başa, günü kurtarma telaşında. Geleceğinden kaygılı… Bu bir kader değil ve değişebilir. O yüzden biz İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak küçük üreticimizin yanında olmaya devam edeceğiz” diye belirtti.

 

Haber Merkezi

Soyer: “Yorulmayacağız, usanmayacağız umudumuzu kaybetmeyeceğiz” dedi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir