Savaş ve Recep Başsoy Türkçemize Özen Dil ve Yazın Ödülleri sahiplerini buldu

Emekli Başkonsolos Ülkü Başsoy’un öncülüğünde Dil Derneği ve Ödemiş Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen 'Savaş ve Recep Başsoy Türkçemize Özen Dil ve Yazın Ödülleri'nin sekizincisi düzenlendi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ,Dışişleri Bakanlığı İzmir Temsilcisi Büyükelçi Gökçen Kaya, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in danışmanı Melih Yalçın, Diplomat, İzmirli Mülkiyeliler, Yeni Nesil Köy Enstitülüler, Dil Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği temsilcilerinin ve Aris Medya Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Atahan Keçeci’nin de katıldığı  kısa öykü yazma yarışmasının ödül töreninde  dereceye giren ortaokul ve lise öğrencilerine ödülleri verildi.

Ödül töreninde konuşan Ülkü Başsoy şunları söyledi:

Sevgili öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, değerli konuklarımız,

Sevgili Belediye Başkanımız, Sayın Kaymakamımız, Sayın Onur konuklarımız, Ödemişliler, Ödemiş basını, hoşgeldiniz.

Sizler, çalışanlarımız, destekleriniz olmasaydı bugün bu toplantımız olamazdı. Hepimizin, yitirdiklerimizin sizlere gönül borcu var. En içten teşekkürlerimizi sunuyorum.

Bildiğiniz gibi, Dil Derneğimizin 12 yıl önce Ödemiş’te başlattığı öldülümüzü 2020 yılında, ortaya küresel ölçekte çıkan Covid salgını nedeniyle geçen 3 yıl verememiştik. Öğrrencilerimiz, öğretmenlerimiz Türkçe tutkulularımız ödülümüzü özlediler. Bunun ilk göstergesi, sert hava koşullarına karşın, yağmur çamur dinlemeden 41 öğrencimizin sınavlara gelmiş olmasıdır.

Geçen yılın katılımı 100 öğrenciyi geçmişti. Özellikle köylerimizden alınan haberlerden havanın uygun olmaması nedeniyle çok sayıda öğrencimizin, özellikle ortaokullardan, sınavlara gelemediğini anlıyoruz. Bunun, gelecek yıl alınabilecek kimi önlemlerle giderilebileceği kuşkusuzdur.

Bu yılın bir özelliği Ödül koyan kişi ve kurumlardaki az da olsa artıştır. Bu yıl ilk kez Bahçeşehir Kolejine, Uğur Okulları da katıldı. Dağıtılacak ödül toplamı, geçen yılki toplam 3600 liradan bu yıl 25.000’e yükseldi. Katılımdaki düşüşe karşın, ödül verilecek öğrenci sayısı bu yıl geçen yılın oranını bulabilecek.

Ödülümüzün bu yılki özelliklerinden bir başkası da konuk katılımcılarımızın çeşitliliği ve sayılarındaki artış oldu.

Bu yılki onur konuklarımız Büyükelçi, Dışişleri Bakanlığı İzmir Temsilcisi Gökçen Kaya ile Emekli Büyükelçi, Dışişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı Naci Koru ve sayın eşleri Dışişleri bakanlığı Teftiş Kurulu üyesi, Büyükelçi Fazlı Çorman. Çoğunluğun Ankara Mülkiye çıkışlı olduğunu düşünüyor, seviniyorum. Mülkiye’nin 1964 yılındaki öğrencisi kardeşim Savaş Başsoy’un anısı da mutludur, kuşkusuz.

Büyükelçilerimiz, bizler, hepimiz, bugün, burada, yitirdiğimiz emekli Büyükelçilerimizle de birlikteyiz. Birkaç gün önce yitirdiğimiz büyük tarihçimiz, Türk Tarih Kurumu Şeref üyesi, Mülkiye’den sonra Bakanlığımızdan yakın arkadaşım, ülkemizin Cumhuriyet dönemi en önemli arşivcisi Büyükelçi Bilal Şimşir, Covid’den yitirdiğimiz güzel, kendine özgü kişiliğiyle hiç unutamayacağımız dostumuz Büyükelçi sevgili Mehmet Dönmez, Hatay’daki depremde yüreklerimizi burkan Devrim Öztürk, Dil Derneği Savaş-Recep Başsoy Ödülü’nün kurucularından arkeolog,ressam, yazar, kökten Ödemiş’li, aydın düşünür, Ödül toplantılarımızın baş konuşmacısı, kardeşim Savaş’ın çocukluk arkadaşı Emin Bşaranbilek, Mülkiye öğrencisi Savaş-Emekli öğretmen Recep Başsoy, salondaki fotoğraflarından sizlere; hepimize bakıyor, biz de tüm içtenliğimizle, onların anılarıyla birlikteyiz, onları seviyoruz, özlüyoruz, unutmayacağız.

Sözlerime son vermeden Törenimize İzmir’den Büyükşekir Bledeiye Başkanı ile eşini temsilen gelen danışman Melih Yalçın, Yeni Kuşak Köy Enstitüsü Genel Başkanı Gökhan Bal, Mülkiyeliler Birliğini temsilen gelen dostum Mete Hüsüneyi’ni sevgi, saygıyla selamlıyor, teşekkür ediyorum.

Haber Merkezi

Savaş ve Recep Başsoy Türkçemize Özen Dil ve Yazın Ödülleri sahiplerini buldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

 1. Avatar
  30 Ocak 2024, 07:07

  Obecnie technologia pozycjonowania jest szeroko stosowana. Wiele samochodów i telefonów komórkowych ma funkcje pozycjonowania, a także wiele aplikacji do pozycjonowania. Gdy zgubisz telefon, możesz użyć takich narzędzi do szybkiego zainicjowania żądań śledzenia lokalizacji. Zrozumieć, jak zlokalizować telefon, jak zlokalizować telefon po jego zgubieniu?

  Cevapla
 2. Avatar
  11 Şubat 2024, 13:54

  MyCellSpy to potężna aplikacja do zdalnego monitorowania telefonów z systemem Android w czasie rzeczywistym.

  Cevapla