Samsun ve Ordu’yu sel vurdu, taşımalı eğitime ara verildi

Karadeniz'in illerini sel vurdu. Bir çok noktada hayat felç oldu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kastamonu, Samsun, Sinop ve Amasya‘da yoğun yağışlar sel ve baskınlara neden oldu. Bugün Ordu‘da da şiddetli yağış uyarısı yapıldı. Samsun ve Ordu’da sel ve heyelan riskinin yüksek olması nedeniyle taşımalı eğitime bir gün ara verildi.

Orta ve Batı Karadeniz’i etkileyen kuvvetli yağışlar nedeniyle, birçok kentte sel ve baskın meydana gelirken; dün ve önceki gün sel nedeniyle biri Samsun diğeri Amasya olmak üzere iki vatandaş hayatını kaybetmişti. AFAD’dan yapılan açıklamada Amasya’da sele kapılan bir kişinin ise kayıp olduğu aktarılmıştı.

Samsun

Samsun’da etkisi altına alan sağanak yağış nedeniyle bugün de bazı ilçelerde ve taşımalı eğitim veren tüm okullarda eğitime bir gün ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden gelen açıklamada, Terme, Salıpazarı, Ladik ve Ayvacık ilçelerinde tüm okullarda, diğer tüm ilçelerde de 1 gün süreyle taşımalı eğitim yoluyla gelen öğrencilerin idari izin verildiği bellirtildi.

Ordu

Ordu Valisi Tuncay Sonel de şiddetli yağış nedeniyle sel ve heyelan riskine karşı kentteki taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilerin eğitiminin 1 günlüğüne tatil edildiğini açıkladı. Vali Sonel, yazılı olarak yaptığı açıklamada, “Bu gece ve sabah saatlerinde ilimiz genelinde şiddetli yağışlar beklendiğinden, sel ve heyelan riskine karşı 6 Haziran 2023 Salı günü Ordu genelinde tedbir amaçlı, 2223 araçla okullarına gelen taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilerimizin eğitimlerine bir gün süreyle ara veriyoruz. Rabbim ülkemizi ve milletimizi tüm afetlerden korusun” ifadelerini kullandı.

 

(DHA)

Samsun ve Ordu’yu sel vurdu, taşımalı eğitime ara verildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir