SAĞLIK BAKAN YARDIMCISI KAFKAS’TAN BEYDAĞ VE ÖDEMİŞ ZİYARETLERİ

SAĞLIK BAKAN YARDIMCISI KAFKAS’TAN BEYDAĞ VE ÖDEMİŞ ZİYARETLERİ
Bu haber 11 Mart 2014 - 22:00 'de eklendi

SAĞLIK BAKAN YARDIMCISI KAFKAS’TAN BEYDAĞ VE ÖDEMİŞ ZİYARETLERİ

 “SAĞLIK HİZMETLERİMİZ AVRUPA ÜLKELERİNDEN VE AMERİKA’DAN DAHA KALİTELİ”

 

Başar Uçar – Sağlık Bakan Yardımcısı Agâh Kafkas, Beydağ’da yenilenen Semt Polikliniği’nin açılışını yaptıktan sonra Ödemiş’te de AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi’nde partililerle buluştu. Kafkas, Ödemiş Devlet Hastanesi’nin yaz mevsiminde hizmete açılacağını belirtirken AK Parti Ödemiş Belediye Başkan Adayı Mahmut Badem’in de Ödemiş açısından bir şans olduğunu dile getirdi.

Beydağ’da yenilenen Ödemiş Devlet Hastanesi Semt Polikliniği’nin açılışını gerçekleştiren Sağlık Bakan Yardımcısı Agâh Kafkas dönüş yolunda önce Ödemiş Devlet Hastanesi’nin inşaatında incelemelerde bulundu, ardından AK Parti’nin Mithatpaşa Caddesi’ndeki Seçim Koordinasyon Merkezi’nde vatandaşlara hitap etti.

“DEMİRDERE’DEKİ HASTA AMBULANS HELİKOPTER İLE İZMİR’E TAŞINDI”

Toplantıda ilk olarak konuşan AK Parti Ödemiş İlçe Başkanı Ali Hadim, “4-5 ay önce Demirdere köyünde ağaç keserken ağır şekilde yaralanan vatandaşımız köyden ambulans helikopterle alınıp İzmir’e götürüldü. Kan kaybından kaybediyoruz denilen vatandaşımız sağlığına kavuştu. İşte insanlığa hizmet budur. AK Parti döneminde sağlanan ilerleme budur. İnsana verilen değer ortadadır” dedi.

“BELEDİYECİLİĞİN YANI SIRA BÖLGESEL İHTİYAÇLARIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Daha sonra AK Parti Ödemiş Belediye Başkan Adayı Mahmut Badem de şunları söyledi: “Daha önce sıradan belediyecilik yapmayacağımızı açıklamıştık. Biz belediye işlerinin yanı sıra bölgenin genel ihtiyaçlarının takipçisi olduk, olmaya da devam edeceğiz. Fakülte gelecek dedik, doğalgaz gelecek dedik bunlar mutlaka hayata geçirilecek. Organize sanayi canlanacak, teşvik projeleriyle destekleyeceğiz. Organize sanayinin canlanması demek Ödemiş’in gençlerinin Ödemiş’te kalması demek, iş demek, aş demek. Tüm bunların yanı sıra tarıma sulama projeleriyle destek sağlıyoruz. Sağlıkta da bölgeye hizmet verecek çapta bir hastane Ödemiş’e kazandırılıyor”

“MAHMUT BADEM ÖDEMİŞ İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS”

Daha sonra tezahüratlar arasında konuşmasına başlayan Sağlık Bakan Yardımcısı Agâh Kafkas da “Mahmut Badem Ödemiş için büyük bir şans. Kendisi Ödemiş’in her sorununun, her projesinin takipçisi. İlişkileri tüm kurumlarla olumlu. Binali Yıldırım da İzmir için önemli bir fırsat. Binali Yıldırım 10 yılda 17 bin kilometre yol inşa etti. Türkiye’de ulaşımın kalitesi arttı. Ankara-İstanbul arasındaki tünel 3 kilometredir. Bu tüneli 20 hükümet açamadı. 3 kilometrelik tüneli açamayan DSP-ANAP-MHP hükümeti burayı patates deposu yapmaya bile kalktı.

AK Parti iktidara geldikten sonra ilk iş tüneli açmak oldu. 6 ayda tünel açıldı. Biz laf değil icraat üretmeyi Türkiye’ye gösterdik. Binali Yıldırım bunun üzerine 10 yılda toplam 102 kilometrelik tünel açarak şehirlerin birbirine bağlanması için çalıştı. Bugün de İzmir için projeleri var. İzmirlilerin desteğiyle dediği ne varsa yapacaktır” dedi.

“TÜRKİYE’DE İNSAN ÖMRÜ 5 YIL UZADI”

Sağlıkta Türkiye’nin çağ atladığını vurgulayan Kafkas şöyle devam etti: “Bugün Avrupa’nın pek çok ülkesinden, Amerika’dan daha iyi sağlık hizmeti veriyoruz. Sosyal güvenlik sistemimiz Amerika’nın önünde. Eskiden ambulans vardı, ama mazotu cebinden ödeyen hastasını taşıyordu. AK Parti döneminde bu bitti. Artık ambulanslar zengin-fakir herkesin hizmetinde. Ödemiş ve bölgesindeki ambulans sayısını artırdık, daha da artacak.

Türkiye’de hayatta kalma süresi uzadı. Yani insanımızın ömrünü 5 yıl uzattık. Herkese eşit sağlık hizmetiyle, herkesi devletin güvencesine aldık. Bundan sonra da hizmetlerimiz gelişerek sürecek. Ödemiş’e büyük ve modern bir hastane kazandırıyoruz. Bu yaza inşallah çalışmalar tamamlanacak ve yaz mevsiminde halkımızın hizmetine sunulacak. Ödemiş bölgede önemli bir merkez. Hastanenin inşaatının bir an evvel başlaması için Mahmut Badem büyük çaba harcadı. Adeta asıldı, çok bastırdı. Nihayetinde çalışmalar başladı”

İzmir’in 30 yıl öncesinde çok daha iyi durumda olduğunu öne süren Kafkas, “Ben 1983’te İzmir’de mezun oldum. 30 yıl öncesinin İzmir’i çok daha temiz, çok daha güzel idi. Karayolunda arabada uyuyarak yolculuk yaparsın nerede çukurlar başlayıp uyanırsın orasının CHP’nin mahallesi olduğunu anlarsın. İzmir bu durumdan kurtulmalı. İzmir Belediye Başkanı hiç mi İstanbul’u, Ankara’yı ya da AK Partili belediyelerin olduğu şehirleri ziyaret etmiyor bilmem. Bari oralardan örnek al” dedi.

“TÜRKİYE İSTİKRARLA BÜYÜYOR, İSTİKRAR SÜRMELİ”

Adnan Menderes ve Turgut Özal’ın Türkiye’ye nefes aldıran isimler olduğunu ancak bundan rahatsız olanlarca iktidardan uzaklaştırıldıklarını da iddia eden Kafkas, “Recep Tayyip Erdoğan’ı almalarına izin vermeyin. Türkiye istikrarla büyüyor, istikrar sürmeli. Binali Yıldırım İzmir’i marka kent, Ödemiş’i de İzmir’in incisi yapar. İzmir için kalemiz diyorlar. Kale dediğin Ortaçağ’da kaldı. Eskidenmiş, kaleye gelen düşmana kızgın yağ dökerlermiş. Artık kale filan yok, insanların kalbine girmek var” ifadelerini kullandı.

ASKER ARKADAŞIYLA YILLAR SONRA ÖDEMİŞ’TE BULUŞTU

Konuşmanın ardından AK Parti Ödemiş İlçe Başkanı Ali Hadim, Kafkas’a bir sürpriz yaparak kürsüye Agâh Kafkas’ın asker arkadaşı Mehmet Dinçer’i çağırdı. İki asker arkadaşı yıllar sonra Ödemiş’te kucaklaşırken, Kafkas, Mehmet Dinçer ile birlikte Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde vatani görevini yaptığını söyledi. Kafkas, Dinçer ile sohbet ettikten sonra İzmir’e hareket etti.