1. Haberler
  2. İzmir
  3. Sağanak yağışın hasarı gün yüzünde ortaya çıktı

Sağanak yağışın hasarı gün yüzünde ortaya çıktı

İzmir’i sağanak vurdu: Taşan dere ev ve iş yerlerinde hasar oluşturdu

featured
SAĞANAĞIN EN ÇOK ETKİLENDİĞİ İLÇELERDEN BİRİSİ OLAN KARABAĞLAR'DA İSE DERENİN TAŞMASIYLA SOKAKLAR VE EVLER ADETA SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ. KARABAĞLAR MAHALLESİ 5773. SOKAK'TAN GEÇEN DERENİN TAŞMASI SONUCU EV VE İŞ YERLERİ SULAR ALTINDA KALDI. (MEHMET PAMUK - SİNAN YENİÇERİ/İZMİR-İHA) İzmir'de gece saatlerinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle bazı cadde ve sokaklarda su baskını meydana geldi. Taşan dere ve biriken yağmur suları nedeniyle vatandaşlar ve sürücüler zor anlar yaşadı.
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağanak yağış İzmir’i vurdu: Ev ve iş yerleri sular altında kaldı

İzmir’de gece saatlerinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle bazı cadde ve sokaklarda su baskını meydana geldi. Taşan dere ve biriken yağmur suları nedeniyle vatandaşlar ve sürücüler zor anlar yaşadı.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarısının ardından İzmir’de gece saatlerinde yağmur, bazı ilçelerde etkili oldu. Yağışlarla beraber cadde ve sokaklar adeta göle dönerken, kentte özellikle Karabağlar ve Buca ilçesinde gök gürültülü sağanak yağış etkili oldu.

Dere taştı, ev ve iş yerleri sular altında kaldı
Sağanağın en çok etkilendiği ilçelerden birisi olan Karabağlar’da ise derenin taşmasıyla sokaklar ve evler adeta savaş alanına döndü. Karabağlar Mahallesi 5773. Sokak’tan geçen derenin taşması sonucu ev ve iş yerleri sular altında kaldı. Belediye ve itfaiye ekiplerinin suları tahliye etmesinin ardından oluşan hasarın izleri daha net görüldü. Sokakta bulunan araçlarda ise maddi hasar meydana geldi.

“Yılda en az iki-üç kere bu olayı yaşıyoruz”
Çoğu eşyasının su basması sebebiyle kullanılamaz hale geldiğini belirten esnaf Abdülbaki Özdemir, “Yılda en az iki üç defa bu olayı yaşıyoruz. Burada sular birikiyor ve gitmiyor. Olan biz garibanlara oluyor. Hepimiz burada mağduruz. Yataklar, yorganlar su basması sebebiyle kullanılamaz hale geldi ve hepsini dışarıya attık. Yapacak başka bir şeyimiz yok. Nereye gideceğiz, kime gideceğiz? Her sene bu sıkıntıyı yaşıyoruz. Şu an her taraf berbat halde. Yetkililerden yardım bekliyoruz” dedi.

“Gece 12’den beri dükkanı basan suları tahliye etmekle uğraşıyoruz”
Derenin taşması sonucu aracında maddi hasar oluştuğunu söyleyen mahalle sakini Muzaffer Güngör, “Arabamda büyük maddi hasar oluştu ve iş yerimi su bastı. Çok kötü haldeyiz. Her sene aynı durumu yaşıyoruz. Esnaf ve mahalle sakini çok kötü durumda. Arabamız, dükkanımız sular altında kaldı. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Gece 12’den beri buradayız. Dükkanımızda biriken suları tahliye etmek için uğraştık. Çok kötü haldeyiz” ifadelerine yer verdi.
Dükkanında 35-40 bin liralık malzemenin çürüdüğünü aktaran esnaf Zeki Tinte, “Bu çok kötü bir olay. Artık bu duruma bir çare bulunması lazım. Hasarımız çok büyük. 4-5 tane malzeme dolabım sular altında kaldı. Büyük maddi hasarımız var. Dükkandaki malzemeler kullanılamaz hale geldi. 35-40 bin liralık malzeme almıştım hepsi çürüdü. Dün akşamdan beri buradayım. Dükkana su bastığı için içeriye giremedim ve yağmurun durmasını bekledim. Yağmur durunca hasarın görüntüsü de ortaya çıktı” şeklinde konuştu.
Mahalle sakinlerinin ise suların evlerine girmemesi için kapı altlarını eşyalarla kapattığı görüldü.

Haber Merkezi

Sağanak yağışın hasarı gün yüzünde ortaya çıktı

Yorumlar kapalı.