SAADET PARTİSİ ÖDEMİŞ VE BEYDAĞ ADAYLARINI AÇIKLADI

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ödemiş Saadet Parti İlçe Başkanlığında 31 Mart 2024 yerel seçimleri ile ilgili gerçekleşen basın açıklaması aynı zamanda aday tanıtım programına Saadet Parti Ödemiş İlçe Başkanı Şahap Bozkurt, Saadet Partisi İzmir eski İl Başkanı Mustafa Erduran katıldı. Ödemiş Belediye Başkan Adayı Mustafa Yorucu ve Beydağ Belediye Başkan Adayı Mustafa Bekar olarak açıklandı.

 

Saadet Parti Ödemiş İlçe Başkanı Şahap Bozkurt”Eski İl Başkanım, çok değerli Belediye Başkan adaylarımız, Meclis üyelerimiz. Değerli misafirlerimiz şahsım ve Ödemiş teşkilatı adına hepinizi saygıyla selamlıyorum hoş geldiniz.  Saadet partimizde geçtiğimiz günlerde başta İstanbul olmak üzere birçok il ve ilçede adaylarını tanıttı. İki gün sonra da Ankara’da yine bütün adaylarımızı toplu olarak tanıtımı yapılacak. Bizler de davetliyiz, buradan adaylarımızla birlikte katılım sağlayacağız. İlçemizde de dört siyasi parti adayının ilan ettiğini gördük. Bugüne kadar bir tane de bağımsız aday olduğunu biliyoruz. Ben burada aday olan arkadaşlarımızın hepsini tebrik ediyorum, başarılar diliyorum. Biraz sonra eski il başkanımızın takdim edeceği Ödemiş ve Beydağ belediye başkanı adaylarımızı da şimdiden tebrik ediyorum. Hayırlı olsun mübarek olsun. Yapılacak olan mali idareler seçimleri ülkemize ve milletimize hayırlı olsun diyorum teşekkür ederim”dedi.

 

 

Ödemiş İlçe başkanlığında gerçekleşen aday tanıtım toplantısına katılan Saadet Partisi İzmir eski İl Başkanı Mustafa Erduran şunları söyledi:

“Değerli basın mensupları kıymetli Ödemişliler ve teşkilatımızın değerli dava arkadaşları. Bugün Ödemiş ve Beydağ ilçemizin aday tanıtım programı için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Adaylarımızın öncelikle Ödemişimize, İzmir ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Öncelikle bir yerel yönetim seçimlerine gidiyoruz. Tabii bu yerel yönetimlerde yola çıktığımız zaman genelde konuşulan beklentili olan çalışmalar dile getiriliyor. Yolların yapılması, asfalt dökülmesi, kaldırım taşların döşenmesi, bahçelerin yapılması gibi bir takım temel başlıklar önceliği kapsıyor. İlçenin yüzünün gülmesi veya bir şehrin yüzünün gülmesi sizin o ilçeye, beldeye, şehre yapmış olduğunuz park bahçelerle, atmış olduğunuz asfaltlarla, döşenmiş olduğunuz taşlarla, tamama ermiş olmuyor. Eğer bulunmuş olduğumuz beldelerde, ilçelerde ve şehirde insanlar kışın evinde sobasını yakamıyorsa yine kışın akşam saatlerinde eve geldiğinde ailesiyle beraber içecek bir tas çorbayı bulamıyorsa, siz şehrin her tarafını bahçelerle, yolların her tarafını asfaltlar, yürüyüş yollarının etrafını kaldırım taşlarıyla döşenmiş olsanız da hiçbir anlam ifade etmiyor. Şehrin insanının yüzü gülmedikten sonra şehrin çevresinin gülmesi de asla mümkün değildir. Siz şehrimizde, ilçemizde bir kaldırım taşı döşemesi yaptığınızda, asfalt döşemesi yaptığınızda, park bahçe yaptığınızda bir lütufta bulunmuş olmuyorsunuz. Zaten siz bir Belediye başkanısınız eğer yollar bozuksa bu asfaltı zaten dökeceksiniz. Eğer insanlar yürüyemiyorsa oralara kaldırım taşları, gerekiyorsa siz bunları zaten yapacaksınız. Çevre düzenlemesi yapmak bir lütuf değildir. Halkın rahatça bir araya gelebileceği, birlikte oturabileceği elbette ki park alanları ihtiyaçtır. Ama toplumun yüzü gülmüyorsa, toplumun psikolojik yapısı çökmüş ise insanlar gülmüyorsa bahçelerin, kaldırım taşlarının insanların yüzünü güldürme gücü asla yetmeyecektir. Dolayısıyla sosyal anlayış demek parktan, asfalt ve kaldırım taşlarından geçmiyor. Toplumun sosyal yapısından başlamak icap ediyor bizim anlayışımızda böyledir. Eğer siz bir ilçeye bir çevre belediye başkanı olursanız çalışmalarınızda bereket arıyorsanız bunun temelinde mazlum insanların duası vardır. Siz o mazlum insanların duasını almadıktan sonra yapacağınız o çalışmalar, yapacağınız o yatırımlar, o şehrin yüzünü güldürmeyecektir.

 

Bir yarış başlayacak, bütün belediye başkanlarının, adaylarının her birinin kendine göre projeleri olacak. Ödemiş‘i Ödemişler bilir. Ödemiş’te ve Beydağ’da en çok onlar bilir, beklentileri onlar görür, herkesten daha iyi bilir. Ancak bazen de görünmeyen beklentiler vardır, bazen de dile gelmeyen beklentiler vardır. İnsanların içyapısını bilemezsiniz. Şöyle binaya baktığınız zaman sağlamdır ama aslında bina çürümüştür. O çürümüş binayı bulup, içinde tamiratlar yapıp, düzenlemeler yapıp sonra binanın dışındaki eksik ve noksanları gidermek icap eder. Arkadaşlarımız yola çıktıkları zaman sosyal anlayışla yola çıkacaklar park bahçe yapmak, imar düzenlemesi yapmak, kentsel dönüşüm yapmak değildir.

Biz Saadet partililer olarak Ödemiş ve Beydağ ilçemizin tamamı hatta Büyükşehir‘de milletimiz bize bir teveccüh eder belediye başkanlığını verirlerse eğer, bu ehliyet bizde olursa çok güzel çalışmalar yapacağız.

 

Evet, mutlaka çevrenin yüzünü güldüreceğiz. Yaklaşık 20 yıldır aramıza örülen ön yargı duvarlarını yıkıp biz halkımıza kucaklaşmak için yollara çıkıyoruz. Elbette ki belediye başkanlığını da kazanmayı arzu ediyoruz. Konuşmamın başında ve devamında da ifade ettiğim gibi sosyal yapı temel meselemizdir. Sosyal yapı temel önceliğimizdir. Bugün Ödemiş adayımızın ve Beydağ adayımızın hem ilçelerimize hem şehrimize hem de ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Hepinizi hürmet ve muhabbetle selamlıyorum.”

Saadet Parti Ödemiş Belediye Başkan Adayı Mustafa Yorucu şunları söyledi:

“Niye aday olduk öncelikle size bunu anlatayım önceki dönem Belediye Başkanlarımız sağ olsun  toplu bir borç bıraktılar. Şu andaki mevcut yönetimde sizlerin bildiği gibi 240 milyonu aşan bir borç var, peki biz ne yapacağız. Biz başka bir belediyecilik anlayışı ile Ödemiş’te israfı önleyeceğiz diyerek temel bütçe esaslarını baz alacağız. Ödemiş Belediye Başkanı olacağız projelerimizi zaten hazırladık bu işin içerisindeyiz saygı ve sevgiyle selamlar, teşekkür ederiz.”

Saadet Parti Beydağ Belediye Başkanı adayı Mustafa Bekar şunları söyledi :

Ben Mustafa Bekar, Ödemiş Karadoğan Mahallesi’nde doğdum. İlkokuldan sonra bir yıl Kur’an kursu,üç yılda Ödemiş İmam Hatip Lisesi’nde eğitim aldım.Askerliği Ankara Etimesgut’ta yaptım.Askerden gelince tarım ve ticarette atıldım.Yapmış olduğum ticareti mevcut  şartlarda devam ettirmeye çalıştım.

 

Beydağ’dan aday gösterildik, benim damadım Ödemiş Belediyesi’nde çalışıyor aldığı maaş malum, en az 13 yıldır Ödemiş Belediyesi’nde çalışıyor ve operatör. Dışarıda bir iş yerinde çalışsa 30 milyar maaş alacak ama Belediye ‘de operatör maaşı 13.000 TL. Yani  belediyede çalışanın hakkı verilmiyor. Hele hele mesai yapıyorlar, mesai ücretleri belki sene de bir kere veriliyor. Bizim yönetimimizde böyle bir durum söz konusu olmayacak söyleyeceklerim bu kadar hepinize çok teşekkür ediyorum .”

Haber Merkezi

SAADET PARTİSİ ÖDEMİŞ VE BEYDAĞ ADAYLARINI AÇIKLADI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir