Rekor Ciro OKULUMUZUN ÜRETİME DÖNÜK YÜZÜ: DÖNER SERMAYE İŞLETMESİ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

8 farklı alan ile (Bilişim Teknolojileri, Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Makine ve Tasarım Teknolojileri, Metal Teknolojileri, Mobilya ve İç Mekân Tasarımı, Motorlu Araçlar Teknolojisi, Tarım, Tesisat Teknolojisi ve iklimlendirme Alanı) eğitim veren okulumuz 2023-20204 Eğitim Öğretim yılında bir rekora imza attı.

Ödemiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Döner Sermaye İşletmesi 2023 Yılında toplamda 4.515.150,00 TL ciro yaparak bir rekora imza atmıştır. D          öner sermaye kapsamında çalışan öğretmen ve öğrencilerimize yapılan bu cironun,1.347.997,81  TL’si  işçilik olarak ödenmiş, okulumuza  177.600,00 TL net kar sağlanmış ve devlete 397.838,60 TL vergi ödemiştir.

Döner Sermaye çalışmaları hakkında bilgi veren okul Müdürümüz Mehmet Sıddık KAYA :‘Döner sermaye işletmelerinin genel amacı olan ‘öğrencilerin gerçek işlerde yaparak ve yaşayarak mesleklerini öğrenmeleri’ ilkesinden hareketle öğrencilerimiz kamu kurum ve kuruluşların yanında Ödemişli hemşerilerimizin ihtiyaçlarını ve siparişlerini de karşılamaktadır.

Ödemiş Kaymakamlığı tarafından okulumuza tahsis edilen tarım uygulama alanı ve okul bahçemizde mevsim sebzeleri üretimi, meyve fidanı yetiştirilmesi ve meyve üretimi, ekonomik katkı sağlayan tarım ürünleri ekimi ve satışı; her türlü makina ve makina parça üretim ve dizaynı; bilgisayar ve bilgisayar parça üretim ve montajı; her türlü metal ürün üretim ve dizaynı; mobilya üretimi ve iç mekân tasarımı; her çeşit araç tamiri ve bakımı; elektrik ve elektronik bakım ve onarımı; sıhhi tesisat bakım ve onarımları öğretmenlerimiz kontrolünde öğrencilerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

Okulumuzda döner sermaye işletmesi bulunmasının avantajıyla6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen büyük deprem felaketinde 15 konteynır sınıf, 5 yaşam evi ve 72 seyyar tuvaleti üreterek deprem bölgesine göndermiştir. Okulumuz bir daha böyle acıların yaşanmamasını temenni ederken altyapısını güçlendirmekte siz Ödemişli hemşerilerimizin ihtiyaçlarını karşılamada bir alternatif olmaya çalıştıklarını” söyledi.

 

Ödemiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Rekor Ciro OKULUMUZUN ÜRETİME DÖNÜK YÜZÜ: DÖNER SERMAYE İŞLETMESİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir