Proje yarışmasında Ödemiş’e üçüncülük

Proje yarışmasında Ödemiş’e üçüncülük
Bu haber 10 Haziran 2021 - 11:14 'de eklendi

Proje yarışmasında Ödemiş’e üçüncülük

TÜBİTAK tarafından düzenlenen 52. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’na bu yıl 19 bin 109 öğrencinin hazırladığı 14 bin 10 proje başvurusu alındı. Bu başvurular içerisinden ön değerlendirmeyi geçerek 25-26 Mart’ta 12 bölge merkezinde sergilenmeye değer bulunan 2160 projenin katıldığı bölge yarışmaları yapıldı.

Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi öğrencilerinden Ceyda Donma  ve Yiğit Yeni’nin yaptığı “Çocukların zihinlerinde yer alan iş ve meslek algısı tohumlarının incelenmesi” adlı proje, bölge birinciliği almaya hak kazandı. Tarih alanında ise Bahar Yurttagül adlı öğrencinin yaptığı “Çocuk oyunlarına tarih penceresinden bakmak” adlı proje de bölge birincisi olarak Türkiye finallerine hak kazandı.

Final aşamasında değerlendirildi

  1. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nın final aşaması proje değerlendirmeleri ise 1-2-3 Haziran tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Psikoloji alanında Ceyda Donma ve Yiğit Yeni’nin projesi, Türkiye üçüncülüğü kazandı.

Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü, “Ödemiş’i Türkiye finallerinde temsil ederek üçüncülük elde eden kıymetli öğrencilerimizi, TÜBİTAK Proje Yürütücüsü Zerrin Güngör öğretmenimizi, Okul Müdürümüz İlhan Koca ve ekibini kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz” şeklinde konuştu.

Şazenuş Keskin