ÖZGÜR ÖZEL: “ÖDEMİŞ’İN EMRİNE HAZIRIZ”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, Ödemiş halkı ile buluştu. Hükümet Meydanı’nda saat 11.30’da halk buluşmasında Ödemişlilere seslenen Özgür Özel büyük bir coşkuyla karşılandı. Yurdun dört bir yanında vatandaşlarla buluşan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, Küçük Menderes havzasındaki halk buluşmaları çerçevesinde Ödemiş’te coşkulu bir kalabalığın karşısına çıktı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mitinge Başkan Yardımcıları CHP İzmir İl Başkanı, CHP Ödemiş İlçe Başkanı Bülent Eker, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cemil Tugay, Ödemiş Belediye Başkan adayı Mustafa Turan, Tire Belediye Başkan adayı Hayati Okuroğlu, Bayındır Belediye Başkan adayı Davut Sakarsu, Kiraz Belediye Başkan adayı Nasuh Coşkun veBeydağ Belediye Başkan adayı Şakir Başaran katıldı.

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş’in konuşmasıyla miting başladı. Görevini Mustafa Turan’a devrettiğini içtenlikle anlatan Başkan Eriş partili olmanın anlamından bahsederek Ödemişli vatandaşlara veda etti.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin nerede bir gücü, nerede bir etkisi, nerede bir yetkisi varsa hepsini Ödemiş’in emrine sunmaya hazırız ve kararlıyız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, bir dizi programı için İzmir’e geldi. İlk olarak Ödemiş’te vatandaşlarla buluşan Özel, CHP Ödemiş Belediye Başkanı adayı olan Mustafa Turan’ı halka tanıtırken mevcut Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş’e de emekleri için teşekkürlerini ileterek, “Bir partili nasıl olmalı diye baktığımda bir kelimeyle söyleyeceğim. Mehmet Eriş gibi olmalı. Böyle olmalı. Bir emekli öğretmen 10 yıldır hizmet ediyor. Ama bir görev yapılacaksa Eriş başkanım gibi yapılmalı, bir görev emanet edilecekse de onun gibi emanet edilmeli. Minnetlerimi sunuyorum kendisine ve her makam gelinir, gidilir. Cumhuriyet Halk Partisi’nin protokolünde en üst makam, ne genel başkanlıktır, ne grup başkan vekilliği, ne milletvekilliği, ne MYK üyeliği. Eninde sonunda o cebindeki kartın üstünde yazan CHP üyeliği görüp görebileceğimiz en üst makamdır mevkidir çünkü Atatürk’ten emanettir. Ben Cumhuriyet Halk Partisi’nin 8. genel başkanı olarak kendime dair tek temennim şudur. Görevimizi yapıp da bırakırken Mehmet Eriş’in iç huzurunda olmak ve onun gibi partili olmak partili kalmak. Allah hepimize bunu nasip etsin” şeklinde konuştu.

 

“Aday gösterilirken herkes partili olur”

Aday gösterildiği gün ve görev yaparken herkes partili olur diyen Özel, “Önemli olan görevi bırakırken, görevi emanet ederken biraz önce dediği gibi, ‘hayatımın son gününe kadar bu parti için çalışacağım’ demek her türlü takdirin üzerindedir. Çok teşekkür ediyorum başkanım. Çok teşekkür ediyorum. Görevi teslim ettiği arkadaşımız Mustafa Turan. Tam 10 yıldır belediyecilik deneyimi var. 20 yıldır kooperatifçilik deneyimi var. Hayvancılığı biliyor. Çiftçiliği biliyor. Topraktan geliyor ve yaptığı işi sizin ekmeğinizi kazandığınız işi yapa yapa gelmiş, sizin gibi alnının terini toprağa damlatan o topraktan bereket fışkırtan, çoluğunun çocuğunun rızkını, o bereketle kazanmaya çalışan haramdan ve yalandan korkan güzel insanlarla aynı coğrafyanın insanı. Ödemişi sizden birisine emanet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“Ödemiş’in yanında olacağız”

Büyükşehir Belediyesinin kırsal kalkınmaya ve kadın emeğine önem vereceğini belirten Özel, “Bunu önceki dönem başkanlarımız büyük bir başarıyla başlattılar, yürüttüler. Şimdi de bu emanet Cemil Tugay’a ait. Cemil Tugay, Ödemiş çiftçisine madden ve manen sahip çıkacak gönlü de burada olacak. Kendi de burada olacak. Ödemiş’i hiç yalnız bırakmayacak. Mustafa Turan’la el ele kol kola burada ne sorun varsa İzmir Büyükşehir Belediyesinin imkanlarının yetiştiği yerde Büyükşehir Belediyesiyle, yetişemediği yerde, Cumhuriyet Halk Partisi’nin nerede bir gücü, nerede bir etkisi, nerede bir yetkisi varsa hepsini Ödemiş’in emrine sunmaya hazırız ve kararlıyız” dedi.

Ödemiş Belediye Başkan adayı Mustafa Turan, Başkan Eriş’in ardından açıklamalarda bulundu.

“Bugün burada sizlerden birisi olarak, sizlerin sesi olarak seslenmenin gururunu yaşıyorum. Tozlu topraklı tarla yollarından, taşlı dikenli patikalardan geçmiş bir kardeşiniz olarak sizlere sesleniyorum.

Cumhuriyet demek, bir zamanlar köy evinin avlusunda gelecek için, ülkesi için hayaller kuran bir çocuğun, bir gün bu hayalleri için, Belediye Başkanı olabilmesi demektir.

Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet sayesinde, bugün çok sevdiğim Ödemişimize hizmet etmek için bu yola  çıktım.

Gençliğimizle, tükenmeyen enerjimizle bu yoldayız. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında Ödemişimiz halkçı belediyecilik sürsün diye bir ilki başarmak için bu yoldayız. Ödemişimizde halkçı belediyecilik sürsün diye bir ilki başarmak için bu yoldayız.

Biz bu yola çıkarken, sen gençsin daha çok koşarsın dediler. Sen dinlenmek bilmezsin çok çalışırsın dediler. Sen kooperatifçisin birlikte başarmak nasıl olur gösterirsin dediler.

Biz de bu inançla Cumhuriyet Halk Partisi ailemin büyük desteğiyle bu yolda ilerliyoruz.

Değişimin ve umudun lideri Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel ve partimiz bizlere böyle büyük bir onur yaşatmışken bizler bir an bile durmayacağız, yorulmayacağız.

Ödemiş’e hizmet etmekten, yenilikler sunmaktan başka hiçbir derdi ve beklentisi olmayan pırıl pırıl Belediye Meclis üyelerimle beraber 1 Nisan’dan itibaren Ödemiş yepyeni bir bahara uyanacak.

Kim ne derse desin, kafasının arkasında ne hesap yaparsa yapsın Cumhuriyet Halk Partisi önce Ödemiş’i, önce Ödemişliyi düşünmeye devam edecek. Arka sıralara mahkum edilmiş insanımızın sesi olmaya, onun derdine çare üretmeye devam edecek. Tenceresinde et pişmeyen evlere de, penceresinde güneş doğmayan evlere de, açlık sınırının altında maaş alan emekliye de biz destek olacağız.

Birileri halkın enflasyon karşısında ezilmesine göz yumsa da, birileri emeklimizi 3 bin liralık bayram ikramiyesine mahkum etse de bizler buradayız yanınızdayız. Kimseyi rencide etmeden sosyal belediyecilik nasıl yapılırmış cümle aleme göstereceğiz.

Sosyal belediyecilikte yeni bir dönemi Efe Kart ile başlatıyoruz

Sosyal yardımlardan yararlanma hakkı olan hemşerilerimizin belirli bir limit dahilinde ihtiyacı olan temel gıda ve tüketim malzemelerini tamamen Ödemişli esnaflardan alabilecekleri Efe Kart sistemini getiriyoruz. Bu kartla her evde çocuklarımız et yiyebilecek, anne ve babalarımızın bebek bezi yüküne omuz verilecek, öğrencilerimizin kırtasiye ihtiyaçları konusunda destek sunulacak, 10 bin liranın altında maaş alan emeklimiz desteklenecek.

Cemil Tugay Başkanımızın öncülüğünde su faturaları kademeli olarak azalacak, bu sayede hemşerilerimizin bütçesine destek olunacak.

Kimse endişe etmesin. Halkın kaynaklarını yine Halk için kullanan bir anlayışla bunları yapmak hiç de zor değil. Bizler hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği Ödemiş için geliyoruz. Onlar sizi görmese de, derdinizi anlamasa da “biz varız, buradayız” diyoruz. Bizler “Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir” diyen Atatürk’ün izinden yürüyoruz.

Ödemiş’in gündeminden çamuru çukuru çıkartacak, yeni bir vizyon sunacak, değişimin ve yeniliğin gücünü hissettirecek çalışmalarımızı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Cemil Tugay ile hayata birer birer geçireceğiz.

19 yıldır başkanı olduğum Adagüme Tarımsal Kalkınma Kooperatifimizde olduğu gibi herkese eşit, kimseyi ayırmayan, kimsenin ekmeği ile oynamayan, herkes için adaletli belediyecilikle geliyoruz.

Kimseye hayal satmadan, yel değirmenlerine savaş açmadan, ayağı yere basan sağlam hedeflerle geliyoruz. Bu bir yerel seçim olsa da, bizleri yok sayanlara bir mesaj vermemiz gerekiyor. Çiftçimize 41 liradan mazot verenlere, emeklimize 10 bin lirayı layık görenlere, anne ve babalarımıza çay simit hesabı yaptıranlara bir mesaj vermemiz gerekiyor.

Ülkemiz için de ilçemiz için de değişim şart. Bu değişimin ilk adımı 31 Mart.

Tüm hemşerilerimden 31 Mart’ta sandığa koşmalarını, aklında ve kalbinde yer edinenleri, oy pusulasına yansıtmalarını rica ediyorum. İnanıyorum ki bu coşku seli 31 Mart akşamı İzmir’in dağlarında da Ödemiş’in meydanlarında da devam edecek.

Cumhuriyet Halk Partili belediyecilik ile İzmir için Ödemiş için her şey çok güzel olacak. Kazanan Ödemiş olacak.

Size söz veriyoruz Sayın Genel Başkanım, 1 Nisan sabahı burada hep birlikte zeybek oynayacağız.

Tanırsanız çok seversiniz ile başlayan öykümüzde şimdi de diyoruz ki çalıştıkça daha çok seveceksiniz. Bu duygularla, hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum. İyi ki varsınız.”

 

Haber Merkezi

ÖZGÜR ÖZEL: “ÖDEMİŞ’İN EMRİNE HAZIRIZ”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

 1. Avatar

  Howdy, i read your blog from time to time and i own a
  similar one and i was just wondering if you get a lot
  of spam responses? If so how do you reduce it, any plugin or anything
  you can suggest? I get so much lately it’s driving me crazy so
  any help is very much appreciated.

  Also visit my blog post – vpn coupon code 2024

  Cevapla
 2. Avatar

  Having read this I thought it was really enlightening.
  I appreciate you spending some time and effort to
  put this information together. I once again find myself spending a lot of time
  both reading and commenting. But so what, it was still worth it!

  my blog – vpn special coupon

  Cevapla