OZAN YÜKSEL VE ISPARTA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYELERİ TV9 İZMİR’E KONUK OLDU

Liftron Asansör Mühendislik kurucusu ve Çelikkaleli Süt Sağım sistemlerinin sahibi Ozan Yüksel, Doç. Dr. Erkan Dikmen, Öğr. Gör. Uçan Karakılınç ve Öğr. Gör. Dr. Hasan Mazlum, TV9 İzmir stüdyolarında Aris Medya Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Atahan Keçeci’ye konuk oldular.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elektronik Mühendisi Ozan Yüksel, Ödemiş’te ki çalışmaları,  faaliyetleri ve yapmak istedikleri ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

“ İlk yaptığımız işler, elektronik kartlar ve bunların tasarımlarıydı. Donanım ve yazılım tasarımları. Asansörler üzerine çalıştık, yapımları üzerine uğraştık. Sonra kendi sektörümüz üzerine elektronik kartlar yaptık. Şimdi, tarım ve hayvancılık makinelerinin teknolojileri ile uğraşıyoruz. Elektronik kartlarını yapıyoruz, yazılımlarını yapıyoruz, mekanik tasarımlarını üretiyoruz. İki tane firmamız var. Çelikkaleli ve Liftron fabrikalarımız var. Bunlarla beraber, yüksek teknolojili elektronik ürünleri üretiyoruz.

Ödemiş, tarım ve hayvancılığın merkezi olan bir bölge. Burada daha çok teknolojinin olmasını istiyoruz. Teknolojide yatırım yapan ve adım atan ender firmalardan biriyiz. Kendi bölgemizde, tarım hayvancılığın merkezindeyiz. Burada yüksek verimli, yüksek teknolojili ürünler geliştirmek istiyoruz. Yazılım, elektronik ve makine kabiliyetimiz var. Bunları alanında deneyimli insanlarla birleştirip, vatan için, millet için, çalıştığımız topraklar ve öncelikle de sektörümüz için avantajlı ve sürdürülebilir ürünler üretmek istiyoruz. Bunlar için hocalarımızın fikirleri, görüşleri, AR-GE ve ÜR-GE’de ki bize sağlayacakları katkılar çok önemli.

Biz burada, çok yüksek teknolojili ürünleri, beraber yapabilme ve hocalarımızdan danışmanlık alabilme düşüncesindeyiz.”

Doç. Dr. Erkan Dikmen, çalışma alanlarından ve Ozan Yüksel ile yapmak istedikleri çalışmalar hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Biz de bu alanda, akademisyen olarak çalışmalarımızda, 2000’den günümüze kadar önce ısıtma-soğutma sektöründe, kurutma ve gıda kurutma sektöründe, bununla beraber enerji verimliliği üzerine yaptığımız çalışmalarla, güneş ve rüzgar enerjisi ve son dönemde de buzağı besleme sistemleri, süt sağım makineleri ile son nokta da Ozan beyle tanışma fırsatımız oldu. Ozan beyin misafiri olarak işletmesini gezdik. Yapabileceğimiz konular, çalışmalar, hem inovatif hem de bundan sonra ihracat üzerine genişlemek için yaptığı düşünceler ve çalışmalara bağlı olarak, fabrikasında bazı görüşmeler yaptık. İnşallah ileride ki süreç gösterecek, birlikte neler üretebiliriz, bu fabrikada ki ürün gamını nasıl geliştirebiliriz. En önemlisi, Avrupa piyasası ve yurt dışı piyasasına bu ürünleri daha tanınır ve sürdürülebilir şekilde çıkmasını sağlamaya çalışacağız.”

Öğr. Gör. Uçan Karakılınç’ın ifadeleri ise şu şekilde:

Ödemiş’ten devamlı geçerim, burası sevdiğim bir yer. Bizim buraya gelme amacımız, nasıl bir AR-GE, nasıl bir katma değer verebiliriz diye Ozan beyin nazik daveti üzerine geldik. Fabrikasını gezdik, hakikaten şaşkınlık içerisindeyiz, çok güzel bir yer. Hocalarımızla beraber buraya daha fazla nasıl katkı yapılabiliriz, nasıl ileriye götürebiliriz, onun katkısı içerisindeyiz. Bunu Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nde masaya yatıracağız. İşletmeyi daha ileriye götürmek için neler yapılabilir, eksikler nelerdir, onun üzerine bir planlama yapmayı düşünüyoruz.

 

Dr. Hasan Mazlum yapacakları çalışmalar hakkında şu ifadeleri kullandı:

Daha önce ben de Ödemiş’te bulundum, gerçekten güzel bir yer Ödemiş. Bu güzel misafirperverliğiniz için TV9 İzmir ailesine ve Ozan beye teşekkür ediyoruz. Fabrikayı gezdik, çok güzel çalışmalar yapmışlar. Biz de elektronik kontrol kartlarında yaptığı çalışmaları desteklemek, bunların uluslar arası standartlarda üretilmesini sağlamak için destek vermek istiyoruz. Başarılı AR-GE çalışmaları yapılmış bunları, üniversite işbirliği ile daha ileri nasıl götürebiliriz, daha verimli hale nasıl getirebiliriz, bunların üzerine çalışmalar yapacağız.

 

Haber Merkezi

 

OZAN YÜKSEL VE ISPARTA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYELERİ TV9 İZMİR’E KONUK OLDU

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Avatar
    30 Ocak 2024, 18:27

    Ahora, la tecnología de posicionamiento se ha utilizado ampliamente. Muchos automóviles y teléfonos móviles tienen funciones de posicionamiento, y también hay muchas aplicaciones de posicionamiento. Cuando se pierde su teléfono, puede utilizar estas herramientas para iniciar rápidamente solicitudes de seguimiento de ubicación. ¿Entiende cómo ubicar la ubicación del teléfono, cómo ubicar el teléfono después de que se pierde? https://www.xtmove.com/es/how-to-track-someones-phone-location-by-cell-phone-number-online-for-free/

    Cevapla