OVAKENT’TE CUMHURİYET’İN 100. YIL COŞKUSU

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyetin 100. yılını tüm yurtta olduğu gibi Ovakent’te de büyük bir coşkuyla kutladık. Ovakent Ortaokulu, Ovakent İlkokulu ve Ovakent Çok Programlı Anadolu Lisesi iş birliğiyle Ödemiş Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan bando ekibiyle, Ödemiş Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Hasan NOKTA’nın koordinesinde Ovakent Çok Programlı Anadolu Lisesi önünden yürüyüşle kutlama programı başladı.

Bando ekibiyle birlikte Jandarma Trafik Ekipleri ve Ovakent Jandarma Karakolu personeli kortejinde okularımızOvakent Mahallesi içerisinde planlanan güzergah çerçevesinde yürüyüşünü gerçekleştirip mahalle meydanında hazırlanan tören alanına ulaştılar.

Program Cumhuriyetin temellerini atan başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları anısına saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü protokolü ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirilen kutlama programında; İlçe Milli Eğitim Müdürü Sunullah DESTİCİOĞLU, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Turan YÜZÜK ve Ovakent Jandarma Karakolu Komutanı Burak ÖZVATAN tören alandaki katılımcıları selamlayarak Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik etti.

Günün anlam ve önemini belirten konuşma ve şiirler ile Ovakent İlkokulu öğrencilerinin gösterilerinin ardından Cumhuriyet Bayramı kutlamaları; öğrencilerin geçit töreniyle noktalandı.

Türk milletinin tarih yolculuğundaki varoluş mücadelesi cumhuriyetin ilanı ile taçlanmıştır. Bağımsızlık düşüncesi ile inşa edilen Türkiye Cumhuriyeti, istiklal mücadelemizi zafere ulaştıran birlik ve beraberlik ruhunun büyük eseridir.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz.

100.yıl yolunda Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun…

OVAKENT ORTAOKULU

OVAKENT’TE CUMHURİYET’İN 100. YIL COŞKUSU

Yorumlar kapalı.