ÖTO Anadolu Lisesi’nden Slovakya’ya proje ziyareti

ÖTO Anadolu Lisesi’nden Slovakya’ya proje ziyareti
Bu haber 17 Ağustos 2021 - 10:39 'de eklendi

ÖTO Anadolu Lisesi’nden Slovakya’ya proje ziyareti

Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi, Slovakya’da Avrupa Birliği Erasmus+ projesi toplantısına katıldı. Slovakya’nın Trnava kentindeki toplantıda Slovakya, Türkiye, Romanya ve İtalya’nın proje ekibindeki öğretmenleri bir araya geldi. Covid-19 tedbirleri dolayısıyla diğer proje ortakları olan Portekiz ve Letonya ise toplantıya çevrimiçi olarak katıldı.

KÜLTÜREL MİRASIMIZI YENİ NESİLLERE AKTARMA (TRANSMITTING OUR CULTURAL HERITAGES TO NEW GENERATIONS) 2019-1-TR01-KA229-073855) numaralı projenin üçüncü hareketliliğinde Slovakya’nın kültürel mirasları olan efsaneler ve mitler tanıtıldı. Konu başlığı ile ilgili olarak Slovakya’nın kalelerine ve tarihi kasabalarına geziler düzenlendi. Toplantıda şimdiye kadar yapılan ve bundan sonra yapılması gerekenler konusunda ortaklarla bilgi alış verişinde bulunuldu. Gelecek eğitim-öğretim yılında yapılması gereken hareketliliklerin tarihleri belirlendi.

Üç ülkeye daha gidilecek

Konuyla ilgili olarak okul müdürü ve proje yasal temsilcisi Muammer Uysal, projenin 2022 yılının haziran ayına kadar devam edeceğini ve önümüzdeki eğitim öğretim yılında üç ülkeye daha ziyaret yapılacağını ifade etti.

Proje irtibat kişisi İngilizce öğretmeni Sevinç Altıntaş da, “Covid-19 tedbirleri kapsamında tüm önlemlerimizi alarak Slovakya’da çok verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Normalde okulumuzdan proje için dört öğrenci toplantıya katılacaktı ama öğrencilerimizin yurt dışı çıkışı onayı olmadığı için götüremedik. Daha sonraki ziyaretlere bu dört öğrenciyi götürmeyi tüm ortaklar olarak planladık” diye konuştu.

Toplantıya iştirak eden diğer İngilizce öğretmeni Tuba Barış ise, “Slovak kültüründe yer alan efsaneleri ve mitleri yaşayarak ve görerek öğrenmek, genel kültürümüzü arttırdı. Yabancı meslektaşlarımızla uzun bir aradan sonra tekrar görüşmek heyecanlandırdı” dedi.

Ziyaretteki tüm faaliyetler tamamlandıktan sonra katılımcılar sertifikalarını aldı.

 

Samime Sarayköy