Okulumuzun eTwinningProjesi  “DifferentCulturesDifferentFairyTales” Öğrencilerimiz Tarafından Başarı İle Tamamlandı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Projede görev alan öğrencilere, okul müdürümüz Mehmet PEKDOĞAN katılım belgelerini verdi.

Kültürel varlıkları tanımak, sözlü halk kültürünün önemli kaynaklarından masalların çocuk gelişimindeki önemini anlamak ve masalların eğitimdeki rolünü belirlemek amacıyla gerçekleştirilen “DifferentCulturesDifferentFairyTales” (Farklı Kültürler Farklı Peri Masalları) adlı projemizi tamamladık.

Projeye Bulgaristan ‘dan 2, Türkiye’ den 4 okul, 6 öğretmen ve 36 öğrenci katıldı. Proje kapsamında ” DifferentCulturesDifferentFairyTales e kitap, Animasyonlu Masal Kitabı Çizimi, Masal Seslendirme” gibi çalışmalarla öğrenciler, yeteneklerini ortaya koydular.

Projenin yürütücüsü Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Figen ERGEN, çalışmalarımız aracılığıyla öğrencilerin hem kendi kültürel değerlerini hem de evrensel değerleri tanıma, yeni bir dil öğrenme heyecanı, Web-2.0 araçlarını tanıma, güvenli internet kullanımı, takım çalışması yapma, düşüncelerini özgürce ifade etmeleri ve uygulamalarıyla hedeflerine ulaştıklarını belirtti. Öğrencilerimizin “eleştirel düşünme, üretkenlik, teknoloji okur yazarlığı, sosyal beceriler gibi 21. Yüzyıl becerilerinin gelişimine katkıda bulunmasının önemli olduğunu söyledi.

HULUSİ UÇAÇELİK ANADOLU LİSESİ

 

Okulumuzun eTwinningProjesi  “DifferentCulturesDifferentFairyTales” Öğrencilerimiz Tarafından Başarı İle Tamamlandı

Yorumlar kapalı.