OKULUMUZU TANIYALIM

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ödemiş Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 62 öğretmeni ve 526 öğrencisiyle Ödemiş’in gözde meslek liselerindendir. Okulumuzda Yiyecek İçecek Hizmetleri, Çocuk Gelişimi ve Moda Tasarımı ve Teknolojileri olmak üzere 3 alanla eğitime devam etmekteyiz.

ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ ALANI

Ödemiş Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanında 6 meslek öğretmeni ve 180 alan öğrencisi bulunmaktadır.

Çocukların   ilgilerine, yeteneklerine, gelişim düzeylerine ve gelişen teknolojiye uygun Drama,Müzik, Oyun, Fen, Sanat ve Türkçe dil etkinlikleri uygulayabilen, eğitici oyuncaklar hazırlayabilen, gelişim ilkelerine uygun eğitim programını hazırlama ve uygulamada öğretmene yardımcı olabilecek yeterlilikte   çevresiyle uyumlu ilişkiler kurabilecek nitelikte meslek elemanı yetiştirmeyi amaçlayan keyifli bir alandır.

Alanımızın animasyon ekibi bulunmakta, çocuklara yönelik doğum günleri, sünnet düğünleri gibi çeşitli organizasyonlarda hizmet vermektedir.

Okulumuzdan mezun olan öğrencilerimiz, meslek alanında diploma ile birlikte bağımsız iş yeri açma belgesi de almaktadırlar. Mezunlarımız  özel kreşlerde, gündüz bakımevlerinde, anaokullarında çocuk kulüplerinde, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde  çalışabilmektedirler.

MODA TASARIM TEKNOLOJİLERİ ALANI

Moda Tasarım Teknolojileri Alanı, okulumuz bünyesinde 9. Sınıftan itibaren uygulanan, giysi kalıp tasarımı ve üretimini içeren meslek eğitim programıdır.  Ülkemizde 1 milyonun üstünde çalışanı ile en fazla istihdam sağlanan ve ihracatında  dünyada ilkler arasında yer aldığımız tekstil ve hazır giyim sektöründe,  nitelikli moda tasarımcılarının yetiştirilmesine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ihtiyacı karşılayacak öğretim programımızın amacı; yeni ve güncel teknolojileri kullanabilen, üretim becerisine sahip, özgün tasarımlar üretebilen moda tasarımcılarını yetiştirmektir.

Okulumuzda Moda Tasarım Teknolojileri Alanı dallarından Giysi kalıp Tasarımı ve Üretimi Dalında eğitim verilmektedir.

Son sınıfta öğrencilerimiz staj yapabilir veya eğitimlerini Anadolu Teknik Programına dahil olarak alacakları akademik derslerle üniversiteye hazırlanarak yüksek öğrenimlerini 2 veya 4 yıllık olarak tamamlayabilirler.

Yenilenen okulumuzda öğrencilerimiz, Giysi Kalıp Tasarımı ve Üretimi Atölyesi ve Bilgisayarlı Kalıp Hazırlama Atölyesi olmak üzere iki adet atölyede eğitim alacaklardır. Ayrıca bu atölyelerimizde uyku tulumu üretimi, maske üretimi, okul tişörtü üretimi, aşçı kıyafeti üretimi, bale tütü etek üretimi, öğrenci iş önlüğü üretimi, sporcu çantası üretimi, mezuniyet cübbe ve kep üretimi,  salon tasarımı gibi çeşitli döner sermaye çalışmaları yapılarak öğrencilerimiz deneyim ve kazanç sağlamaktadırlar.

YİYECEK İÇECEK HİZMETLERİ ALANI

Ödemiş Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanında Türkiye’nin önde gelen okullarından biridir. Okulumuzun Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanında görev yapan 10 Yiyecek İçecek Hizmetleri Meslek Öğretmeni ve toplam 256 öğrencisi bulunmaktadır.

Yiyecek içecek hizmetlerinin sunulduğu yerlerde, besinlerin hazırlanması ve servisinde görevli olan personelin yiyecek üretim hijyeni konusunda eğitimli ve bilgili olması, hem hizmet verilen yerin kalitesi ve sürekliliği hem de tüketici sağlığının korunması açısından çok önemlidir. Bu ve benzeri nedenler, kaliteli ara kademe insan gücünü yetiştirmeyi zorunlu hâle getirmiştir. Bu alanda eğitim gören öğrenciler, hem teorik hem de pratik bilgilerle donatılmakta, sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli elemanlar olarak yetiştirilmektedir.

Öğrencilerimiz, 10. ve  11.sınıfta işletmelerde beceri eğitimi (staj)  yapmaktadır. Staj programımız kapsamında öğrencilerimiz, Kuşadası, Didim, Bodrum ve Antalya’da bulunan 5 yıldızlı otellerde, yiyecek içecek hizmetleri sektörünün en iyi uygulamalarını, yerinde öğrenme fırsatı bulmaktadır. Ayrıca, okulumuzda gerçekleştirilen Erasmus+  projeleri sayesinde öğrencilerimizden bazıları, Avrupa ülkelerinde bulunan otellerde staj yaparak, uluslararası deneyim kazanmaktadır.

Zübeyde Hanım Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi

 OKULUMUZU TANIYALIM

Yorumlar kapalı.