OKULUMUZDA e-TWİNNİNG PROJESİ BAŞLADI:  “Every Waste Is Not a Garbage”  e-Twining projesi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Küresel ısınmayla birlikte doğayı ve doğal kaynakları korumak daha da önem kazandı.

Öğrencilerimizde bu farkındalığın oluşması için okulda neler yapabiliriz diye düşündük.

Öğrencilerimize her atığın çöp olmadığını öğretmek istiyoruz. Atıkların ayrıştırılması atıkların tanınmasıyla başlar.Öğrenciler doğadaki ham maddeleri ve atıkların bertaraf sürecini inceleyeceklerdir.Daha sonra geri dönüştürülen atıkları günlük hayatta kullanabilecekleri ürünlere dönüştürecekler.Böylece el becerilerini geliştirecekler.Dijital bağımlılık nedeniyle kaybedilen zamanı azaltarak boş zamanlarını faydalı şekilde kullanmayı öğrenecekler.

Ürünleri ortaya çıkararak öz güvenleri artacaktır. Ekiple çalışma becerileri gelişecektir. Öğrenciler, uluslararası alanda ortaya çıkan ortak ürünler aracılığıyla kültürlerarası iletişimi benimseyeceklerdir. İşte bu amaç ve hedefler doğrultusunda okulumuzda Çağla ULA TEKİN’in proje yürütücülüğünü yaptığı; okulumuz öğrencilerinden Cemile ÇELİK, Yağmur ZENGİ, Hatice ATLIOĞLU, Şakir Efe AKIN, İsmet COŞKUN  ve  Berna ÖZDEMİR ile oluşturduğu ekibiyle ‘’Her Atık Çöp Değildir.’’ projemiz  aralık ayında başlamıştır.

Okulumuz e-Twining ekibi tarafından yürütülen projelerinden “Every Waste Is Not a Garbage” (Her Atık Çöp Değildir) adlı e-Twining projesi Romanya ve Türkiye’den ortak okullarla çalışmalarını yürütmektedir. Yani uluslararası bir platformda etkinlikler yayımlanarak proje süreci devam edecektir. Üç  ay boyunca sürmesi beklenen projede atıkları ayrıştırma, geri dönüşüm ve atıklardan yeni ürünler elde etme hedefleri doğrultusunda yapılacak etkinlikler sayesinde okullarda geri dönüşüm ve atıklar konusunda farkındalık oluşturma amaçlanmıştır. Ayrıca yapılan faaliyetlerde katılımcı öğrenciler çeşitli WEB 2,0 araçlarını kullanarak dijital beceriler kazanacaklardır. Planlanan tüm etkinliklerin ortak dili İngilizce olan proje sayesinde; yabancı dili kullanma ve geliştirme imkânı elde edeceklerdir.

 

Ödemiş Ovakent Çok Programlı Anadolu Lisesi

OKULUMUZDA e-TWİNNİNG PROJESİ BAŞLADI:  “Every Waste Is Not a Garbage”  e-Twining projesi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir