ÖĞRETMEN

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Öğreten, bilgiyle besleyen, gelecek için bize şekil verendir öğretmen. Önümüzdeki yolları aydınlatıp, bizi bilgi ormanında sevgiyle, saygıyla gezdirip, donanımlı olmamızı sağlayandır öğretmen. Bazen anne baba, bazen arkadaş, başarılarımıza destek, eksiklerimizde yol gösteren, hakkını hiçbir zaman ödeyemeyeceğimiz bir ışıktır öğretmen.

Bir mum misali geleceği her zaman aydınlatan öğretmen; öğrencinin ihtiyacı olduğunda, zor zamanlarında hep yanında olur. Onun bize öğrettikleriyle geleceğimize şekil verir, Atatürk’ün Türk gençliğine emanet ettiği Cumhuriyet’e yakışır gençler olarak yetişiriz. İlk öğretmen olan Atatürk’ün izinden hiç sapmadan, ülkemizi gelişmiş ülkeler seviyesine çıkartmak için elimizden gelen bütün çabayı gösteririz. Ata’mızın dediği gibi dünyanın her tarafında öğretmenler insan topluluğunun en özverili ve saygı değer unsurlarıdır.

Öğretmenlik mesleği ham maddesi insan olan değerli ve kutsal bir meslektir. Öğretmenlerimiz küçük yaşlarda elimizden tutup okul maceramızı başlatır. Anne babamızdan ayrı kaldığımız o ilk zamanlarda, sıcacık bir gülüşü, içten bir bakışıyla bizi kendisine bağlar. Bize vatanı, bayrağı, saygıyı, sevgiyi, birlik ve beraberliği öğreterek yarınlara hazırlar. Bize bir kapı açar ve bazen karanlık bazen aydınlık bir yolda yol göstericiliğiyle rehberlik eder. Kapıdan içeri girdiğimiz anda hayatla baş başa kalır ve bunun rehberliğini ömrümüz boyunca unutmayız.

Geleceğin temeli bilgi ile kuruluyorsa öğretmen de ince bir işçilikle bilgiyi bize işleyendir. Her birimizi değişik motiflerle sabırla, sevgiyle, hoşgörüyle, yorulmadan, azimle, doğruyu öğreterek hayata hazırlayan yüreği sevgi dolu öğretmenlerimi, öğretmenler gününde sevgi ve saygıyla anıyor, onları kalbimizin en hassas yerinde saklıyoruz.

11-B Buse Naz UZUNKOL

HULUSİ UÇAÇELİK ANADOLU LİSESİ

ÖĞRETMEN

Yorumlar kapalı.