Öğrenciler, vergisiz cep telefonu modellerinden umduğunu bulamadı

Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türkiye'deki öğrencilerin sadece Türkiye'de üretilen cep telefonlarını ÖTV'siz ve KDV'siz alabileceğini açıkladı.

Öğrenciler, vergisiz cep telefonu modellerinden umduğunu bulamadı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’de öğrencilere bir defaya mahsus olmak üzere vergisiz cep telefonu sağlanacağı günlerdir konuşuluyor. Ulaştırma Bakanı Abdülkadir Uraloğlu, öğrencilerin bir defaya mahsus olmak üzere ÖTV’siz ve KDV’siz alabileceği telefonların yalnızca Türkiye’de üretilen modeller olduğunu açıkladı. Açıklamalara göre Türkiye’de üretilen Samsung ve General Motors modelleri bu telefonlara dahilken, Huawei ve Apple alınabilecek telefonlar arasında bulunmuyor.

Hürriyet gazetesinden Taylan Özgür Dil’e görüşlerini ifade eden İpek Yüksel isimli bir öğrenci, yurt dışında bulunan öğrencilerin çok daha ileri seviyedeki telefonları daha uygun koşullarda alabildiğini belirtti; “Biz neden çok kullanılmayan ve gerçekten ihtiyacımızı karşılamayan telefonlarla sınırlandırılıyoruz anlamıyorum. Bunun yerine yerli veya ithal gözetmeksizin bir düzenleme yapılmasını isterdim.” dedi.

Ensar Odabaşı ismindeki başka bir öğrenci ise vergisiz telefonu ilk duyduğunda bütün modelleri kapsadığını zannettiğini, kolaylığın sadece Türkiye’de üretilen telefonları kapsadığını öğrendiğinde hayal kırıklığına uğradığını vurguladı; “Daha kaliteli ürünler ve modeller dahil edilmeliydi. Benim mesela şu an kullandığım telefon eski bir model olmasına rağmen vergisiz alınacak telefonlardan daha iyi olduğu için, bu düzenlemenin ihtiyacımı karşılayacağını sanmıyorum.” dedi.

Haber merkezi

Öğrenciler, vergisiz cep telefonu modellerinden umduğunu bulamadı

Yorumlar kapalı.