1. Haberler
  2. Kültür-Sanat
  3. ÖFSAD KARMA FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

ÖFSAD KARMA FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ödemiş Fotoğraf Sanatı Derneği Karma Fotoğraf Sergisi ÖYKAM(Ödemiş Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi)’da açıldı. Açılışa Ödemiş Belediyesi Başkan Yardımcıları, ÖFSAD Başkanı Tarkan Kızartıcı, ÖFSAD Yönetim Kurulu üyeleri, Ruhi Ödev, ÖFSAD üyeleri ve Ödemişliler katıldı.

Karma Fotoğraf Sergisi açılışında Ödemiş Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı Tarkan Kızartıcı açıklamalarda bulundu:

“Belediye Başkan Yardımcılarım, ÖFSAD Yönetim Kurulu üyesi sevgili arkadaşlarım, dernek üyesi arkadaşlarımızla beraber fotoğraf sever dostlarımız, 15-18 Şubat tarihleri arasında devam edecek olan Karma Fotoğraf Sergisi açılışımıza hepiniz hoş geldiniz.

Derneğimiz 2015 yılında kuruldu. Kurulduğu günden bu yana, ben değil de biz felsefesi ile yürüyen bir dernek. Fotoğraf ortak paydamız. Fotoğraf çekmeyi çok seviyoruz, sevdiğimiz gibi bu sanatı, fotoğrafa ilgi duyan insanlara aşılamak bizim ilk hedefimiz oldu.

Dernek faaliyetlerine başladığımız günden beri çok sayıda kurs düzenledik ve hem gençlerimize hem de birçok yetişkine temel fotoğrafçılık eğitimi verdik. Bazı dönemlerde ileri kurslar da düzenledik.  İleri teknikleri anlattığımız kurslar düzenledik. Ancak araya pandemi ve büyük depremler girdiği dönemde etkinliklerimizde zayıflama olsa da, genel anlamda çok sayıda eğitim semineri, fotoğraf gezileri, çeşitli etkinlikler ve kurslar, Türkiye’de çok tanınmış fotoğrafçılarının yaptığı sunumları fotoğraf severler ile buluşturma gibi bir takım temelde hep fotoğraf olan etkinliklere imza attık, atmaya devam edeceğiz.

Bugün ki sergi karma bir sergi ama 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde de kadın konulu bir fotoğraf sergimiz olacak, 8-12 Mart tarihleri arasında yine burada düzenlenecek, ona da hepinizi bekliyoruz yine birlikte oluruz.

Fotoğrafla ilgili, yerle ilgili bazı sıkıntılarımız oldu. İlerleyen dönemlerde bununla ilgili temaslarımız olacak. Bu imkanı bize sağlayan Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş’e, Belediye Başkan Yardımcılarıma, serginin düzenlenmesinde emeği olan Yönetim Kurulu üyesi bütün arkadaşlarıma, dernek üyesi ve fotoğraf vererek bizi destekleyen fotoğraf sever gönüllü arkadaşlarımıza, aynı zamanda basın mensubu arkadaşlarımıza çok teşekkür ederim. “

Tarkan Kızartıcı’nın açıklamasının ardından kurdele kesilerek sergi açılışı yapıldı. Konuklarla birlikte fotoğrafları tek tek inceleyip yorumladılar.

Haber Merkezi

ÖFSAD KARMA FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.