ODTÜ’de Onur Yürüyüşü başlamadan polis müdahalesi başladı

ODTÜ’de gerçekleşmesi planlanan 11. ODTÜ Onur Yürüyüşü gerçekleşmeden saatler önce polisler, üniversiteye giriş yaptı. Polisler yürüyüş için toplanan öğrencileri gözaltına almaya başladı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ODTÜ’de gerçekleşmesi planlanan 11. ODTÜ Onur Yürüyüşü öncesi ODTÜ rektörlüğü Onur Yürüyüşü’ne izin vermediğini duyurarak öğrencileri tehdit vari uyarılarda bulunmuştu. Rektörlüğün tarafından yapılan duyuruda “Belli bir grubun, üniversitemiz kampüsünü kendilerinin ülkemizdeki izinsiz yürüyüş merkezi olarak lanse etmeye çalıştığı farklı paylaşımlarından anlaşılmaktadır” denilen duyuruda, üniversite yerleşkesinde yürüyüş yapmanın kanuna aykırı olduğu iddia edildi. Gerekli her türlü güvenlik önleminin alınacağını söyleyen rektörlük, yürüyüş öncesinde okula çok sayıda polisin girmesine izin verdi.

ODTÜ Rektörlüğü’nün bir önceki gün attığı tehdit maili ve yasaklarına rağmen ODTÜ LGBTİ Dayanışmasının düzenlediği 11. ODTÜ Onur Yürüyüşü için saatler öncesinde üniversiteye çok sayıda çevik kuvvet polisi geldi. Kütüphaneye giren polisler, yürüyüş başlamadan öğrencileri gözaltına almaya başladı.

Birçok müdahaleye rağmen öğrenciler yürüyüşlerini bitirdi.

 

ODTÜ’de Onur Yürüyüşü başlamadan polis müdahalesi başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir