ÖDEMİŞ’TEN 9 PROJE KKYDP’DEN HİBE DESTEĞİ KAZANDI

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın İzmir ili Kırsal Kalkınma Yatırımların Desteklenmesi Programı(KKYDP) kapsamında Ödemiş’ten 9 firma hibe desteği almaya hak kazandı.

Ödemiş’ten projeleriyle başvuruda bulunulan, Menkur, Zeybek Süt, Ulus Süt, Kestaş, Güven Helva, Engin Akdağ, Bademli Koop, Yeşil Bademli Koop ve Nilsan firmalarına ait 9 projenin 9’u da hibe desteği almaya hak kazandı. İzmir genelinde kabul edilen 63 başvurunun 9’unun Ödemiş’ ten olduğu ve onaylanan 9 projenin yeni tesis başvurusu olduğu bildirildi.

Konuyla ilgili bilgi veren Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü İbrahim Altıntaş, “Ödemiş’ten hibe desteği kazanan projeler arasında bitkisel ürün işletmesi, paketleme ve depolama, hayvansal ürün işlenmesi, depolanması ve paketlenmesi ve soğuk hava deposu gibi projeler bulunmaktadır. Onaylanan projelerin hayata geçmesi ile 2 milyon 585 bin 722 lira hibe ödemesi yapılacak ve çok sayıda kişiye iş imkanı sağlanmış olunacaktır” dedi.

KKYDP’nın amaçları hakkında da açıklama yapan Altıntaş şunları söyledi: “Bu projenin amacı; doğal kaynaklar ve çevrenin korunmasını dikkate alarak, kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenliğinin güçlendirilmesi, kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması, yürütülmekte olan kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerinin artırılması ve kırsal toplumda belirli bir kapasitenin oluşturulmasıdır. İlerleyen yıllarda Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğümüzün hedefleri doğrultusunda bu sayının daha fazla olması için çalışmalarımız devam edecektir”

 

ÖDEMİŞ’TEN 9 PROJE KKYDP’DEN HİBE DESTEĞİ KAZANDI