Ödemiş’te pedallar kurtuluş için çevrildi

Ödemiş’te pedallar kurtuluş için çevrildi
Bu haber 14 Eylül 2021 - 11:16 'de eklendi

Ödemiş’te pedallar kurtuluş için çevrildi

Ödemiş’in düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında bisiklet turu düzenledi. Ödemiş Belediyesi tarafından gerçekleştirilen bisiklet turuna katılanlar, Hükümet Konağı ve Ödemiş-İzmir kara yolunu takip ederek İlk Kurşun Anıtı’na kadar 12 kilometre boyunca pedal çevirdi. Bazı bisiklet gönüllüleri de çocuklarıyla turu tamamladı.

Katılımcılara Atatürk tişörtü veren Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “Bugün bisiklet gönüllüleri, Ödemiş için anlamlı bir yer olan Kuvayı Milliye ateşinin yakıldığı İlk Kurşun Anıtı’na kadar pedal çevirdiler. Katılımcılara teşekkür ediyorum. Selin öğretmenimiz de pedal yerine pateniyle buraya kadar gelmeyi başardı” diye konuştu.

Selin Avcı ise bisiklet yerine çok sevdiği patenle çıkmayı tercih ettiğini belirterek, “Farkındalık yaratmak için tura patenle katıldım. Milli duygularımızın ön plana çıktığı önemli bir organizasyon oldu” dedi.

Bisiklet gönüllülerinden Muratcan Bölce de arkadaşlarıyla anlamlı bir etkinlikte yer aldıkları için mutlu olduğunu dile getirdi.

Şazenuş Keskin